فرماندار پیشین ایالت یوتا به سِمت سفیر جدید آمریکا در مسکو منصوب شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا روز پنج شنبه به «جان هانتزمن» فرماندار پیشین ایالت یوتا برای تصدی مقام سفارت آمریکا در روسیه رأی اعتماد داد. بدین ترتیب، سناتورهای آمریکا یک دیپلمات کارکشته و مجرب را برای تصدی این پُست مهم و حساس در مسکو برگزیدند.

گفتنی است که هانتزمن پیش از این و در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به عنوان سفیر آمریکا در چین فعالیت کرده است. وی همچنین سابقه خدمت در سمت سفیر آمریکا در سنگاپور- در دوران ریاست جمهوری جورج بوش پدر- را در کارنامه خود دارد.

شایان ذکر است که کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا اواسط هفته جاری، به اتفاق آراء نامزدی جان هانتزمن را برای مقام سفارت تأیید کرد؛ نامزدی که به اعتقاد اکثریت اعضای هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا از صلاحیت و تجربیات کافی برای تصدی این پست برخوردار است.

هانتزمن در حالی به سمت سفیر آمریکا در روسیه منصوب شد که کمیته های کنگره آمریکا و همچنین «رابرت مولر» بازپرس ویژه پیرامون مداخله ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا به نفعِ نامزد جمهوریخواه (دونالد ترامپ) و تبانی احتمالی دستیاران ترامپ با مقامات مسکو در حال انجام تحقیقات هستند؛ اتهاماتی که بارها از سوی مقامات مسکو رد شده است.

این فرماندار پیشین ایالت یوتا در جلسه استماع سنا مدعی شد که در مورد مداخله روسیه در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا جای کوچکترین شک و تردیدی نیست!