بیش از ۶۵۰ نفر در حملاتی که گروه تروریستی داعش از مارس ۲۰۱۴ تاکنون علیه غربی ها انجام داده کشته شده اند.

به گزارش پرس شیعه؛ نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی عنوان کرد: اگرچه بروکسل تازه ترین هدف (گروه تکفیری – تروریستی) داعش در غرب است اما این گروه تاکنون ۲۹ حمله علیه اهداف کشورهای غربی انجام داده است.

این نشریه در گزارشی به قلم «کارن یوریش»، «تیم والس»، «درک واتکینز» و «تام گیراتکانون» نوشت: از مارس ۲۰۱۴ میلادی داعش حداقل ۲۹ حمله مرگبار علیه اهداف کشورهای غربی در سراسر جهان انجام داده که بیش از ۶۵۰ کشته برجای گذاشته است.

نیویورک تایمز در تحلیل خود از حملات گروه تکفیری – تروریستی داعش نوشت : اهداف غربی های در کشورها غیر غربی از سوی شبه نظامیان که الهام گرفته از داعش هستند، فزونی یافته بطور مثال حملات علیه هتل ها، موزه ها در تونس، لیبی و مصر منجر به کشته و مجروح شدن ده ها شهروند اروپایی شده است.

این گزارش می افزاید: بیش از ۲۰۰ شهروند روس در راه بازگشت به کشورشان از شرم الشیخ مصر بر اثر انفجار هواپیماشان کشته شدند و یک شهروند ایتالیایی در بنگلادش به ضرب گلوله کشته شد.

نیویورک تایمز در ادامه گزارش نوشت: درهمین زمان نیمی از حملات مرگبار علیه غربی ها در خاک اروپا روی داد، بمب گذاری ترکیه به تنهایی ۱۵۰ کشته برجای گذاشت.

نیویوک تایمز افزود: گفته می شود داعش مسئول یک‌هزار و ۲۰۰ کشته د رخارج از عراق و سوریه است که نیمی از آنها در کشورهای عربی رخداده که حملات به مساجد، دفاتر دولتی و دیگر اهداف بوده است.

نیویورک تایمز درحالی از وقوع حملات تروریستی از سوی گروه تکفیری-تروریستی داعش در بیرون از مرزها عراق و سوریه خبر می دهد که گروه خدمات اطلاعاتی و امنیتی سوفان، که مقر آن در نیویورک آمریکا است، از حضور بیش از پنج هزار نفر از اتباع کشورهای خارجی که سه هزار و ۷۰۰ نفر آنها شهروند اروپایی هستند، در میان داعش خبر می دهد.

گروه سوفان در گزارش خود می نویسد: رفتن اتباع کشورهای اروپایی به سوی داعش در سوریه و عراق افزایش یافته بطوریکه مقامات فرانسوی برآورد می کنند از اکتبر ۲۰۱۵میلادی یکهزارو ۸۰۰ فرانسوی به داعش پیوسته اند.

سوفان افزود: بنابر دیگرآمارها از انگلیس و آلمان نیزهرکدام ۷۶۰ نفر از نوامبر ۲۰۱۵ به این گروه ملحق شده اند و از بلژیک نیزاز اکتبر ۲۰۱۵ حدود ۴۷۰ نفر.

سوفان در ادامه نوشت که دو کشور فرانسه و بلژیک ، با توجه به جمعیتشان، بالاترین شمار حضور شهروندان خود در میان گروه تکفیری- تروریستی را دارند.

سوفان در آمار خود به حضور دوهزار و ۵۰۰ شهروند عربستان سعودی در میان گروه تکفیری – تروریستی داعش از اکتبر ۲۰۱۵ میلادی خبر داد.