قم – امام جمعه قم گفت: کشورهای منطقه ‌باید در برابر توطئه همه پرسی جدایی کردستان از عراق بایستند چرا که آتش این فتنه دامنه آنان را خواهد گرفت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با تسلیت فرارسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: در واقعه کربلا هر کاری که امام حسین(ع) انجام دادند در راستای الگو شدن برای آیندگان بود.

وی گفت: عاشورا و کربلا قطعه تاریخی نیست بلکه ترسیم یک راه برای بشریت است تا انسان‌ها عزتمند زندگی کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) ابراز داشت: داستان عاشورا درسی بود که انسان‌ها هر کجا دیدند جبهه‌ای یزیدی شکل گرفته است باید پشت سر رهبر، جبهه حسینی را تشکیل دهند.

وی ادامه داد: قیام ماندگار امام حسین(ع) برای عینیت بخشیدن به آیات الهی بود آنجا که خداوند فرمود به تنهایی هم برای خدا قیام کنید.

همواره باید به قرآن تمسک بجوییم

آیت الله سعیدی ادامه داد: اگر امام از ابتدای حرکت تا آخر قیام در محافل مختلف قرآن تلاوت می‌کنند برای این است که به ما بفهمانند که همواره باید به قرآن تمسک جست و از آن جدا نشد.

وی ابراز داشت: در دفاع مقدس نیز رزمندگان با الهام از قیام سیدالشهدا(ع) تا پای جان ایستادند و مقاومت کردند و رهبر انقلاب اسلامی نیز امروز در پیامشان از آن رشادت‌ها تجلیل کردند.

امام جمعه قم گفت: امام حسین(ع) درس آزادگی و عزت به ما دادند و ایشان درس تحمل مصیب را نیز به ما داده‌اند.

همه پرسی کردستان نقشه شوم دیگری علیه جهان اسلام است

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه قم با اشاره به توطئه سازمان یافته شده این روزها در کردستان عراق، اظهار داشت: همزمان با پایان یافتن کار داعش در عراق توطئه سازمان یافته در حال اجراست و برگزاری همه‌پرسی جدایی کردستان از عراق در حقیقت با حمایت آمریکا و اسرائیل و برخی از مزدوران آنان صورت می‌گیرد.

آیت الله سعیدی ادامه داد: همه پرسی کردستان نقشه شوم دیگری علیه جهان اسلام است و آن‌ها می‌خواهند در یک منطقه اسلامی رژیم صهیونیستی دیگری را به نام اقوام به وجود بیاورند تا از این طریق به بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه دامن بزنند.

وی تأکید کرد: کردهای غیور و مسلمان نباید اجازه دهند که رژیم اشغالگر چنین توطئه‌ای را سامان دهد و کشورهای همسایه عراق نیز با قدرت باید در برابر این نقشه شوم ایستادگی کنند چرا که اگر این فتنه آغاز شود آتشش دامن کشورهای دیگر منطقه را نیز خواهد گرفت.