سنندج – امام‌جمعه سنندج ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت امام حسین(ع) و ایام عاشورا و تاسوعا، بیان کرد: حزن و اندوه این حادثه از دل هیچ مسلمانی بیرون نخواهد رفت.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، اظهار داشت: باید آگاه باشیم و اجازه ندهیم که حوادث مختلف در تاریخ دین مبین اسلام به راحتی فراموش شوند و همواره این حوادث و اتفاقات مهم را گرامی بداریم.

وی با بیان اینکه تاریخ هر ملتی هویت آن ملت به شمار می رود، گفت: باید آگاه باشیم که هر حادثه‌ای اعم از تلخی و یا خوشی در تاریخ اتفاق می‌افتد که واقعه کربلا و شهادت امام حسین(ع) یکی از وقایع تلخ تاریخ است.

امام جمعه سنندج با اشاره به اهمیت و جایگاه امام حسین از سوی پیامبر بزرگ اسلامی، گفت: هر کس به رسول خدا ایمان داشته باشد یقینا از شهادت امام حسین(ع) متاثر است و خون این امام بزرگ هیچ وقت فراموش نمی‌شود.

وی ضمن تاکید بر لزوم توجه به احترام حضرت امام حسین (ع) افزود: پیامبر به خداوند فرموده است که هر کس حسین را دوست دارد شما هم دوستش داشته باش و این مهم جایگاه امام حسین(ع) نزد پیامبر را نشان می‌دهد.

ماموستا خدایی با بیان اینکه زمان می گذرد و ما باید نسبت به اعمال خود توجهی ویژه داشته باشیم، یادآور شد: با گذر ماه و سال باید انسان این موضوع را به خود یادآوری کند که اجل نزدیک است و باید در فکر مردن باشد و توشه اعمال خود را بهتر ببندیم.

وی با بیان اهمیت عمل کردن به آموزه های دینی و دستورات الهی و دینی در جامعه، گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمود بالاترین انسان‌ها کسانی هستند که عمر طولانی و اعمال خوب دارند و به همین دلیل لازم است که همه ما مراقب اعمال خود در دنیا باشیم.

امام جمعه سنندج ضمن تاکید بر لزوم رعایت آموزه های دینی در جامعه، عنوان کرد: برپا داشتن آموزه های دینی و اسلامی از سوی اقشار مختلف مردم ضروری است و این مهم به سلامت بهتر جامعه در تمامی بخش ها کمک می کند.