بوشهر – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه جوهره آمریکا خیانت است، گفت: کوچکترین تعرضی به حریم ایران واکنشی بزرگ در پی خواهد داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های امروز نماز جمعه بوشهر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و یاران ایشان اظهار داشت: باید از مکتب عاشورا درس بگیریم و تلاش کنیم حسینی باشیم.

وی با اشاره به اینکه عشق و مودت به اهل بیت دارای آثار دنیوی و اخروی است، خاطرنشان کرد: این عشق برگفته از معرفت، ایمان قلبی و تکریم خاندان ائمه اطهار(ع) است.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از آموزه‌های سید و سالار شهیدان و قیام عاشورا، تصریح کرد: باید از این معارف در راستای احیای دین ناب محمدی اسلام و مقابله با دشمنان و ظالمان استفاده شود.

استکبار دنبال تجزیه کشورهای اسلامی است

وی با بیان اینکه همه‌پرسی خودمختاری اقلیم کردستان عراق توسط آمریکا، انگلیس و رژیم اشغالگر قدس برنامه‌ریزی شده است، ادامه داد: ایجاد خاورمیانه جدید در دستور کار این کشورها است و می‌خواهد کشورهای اسلامی را تجزیه کنند.

صفایی بوشهری با بیان اینکه کاهش قدرت کشورهای اسلامی از جمله اهداف اجرای برنامه‌های جهان استکبار است، اضافه کرد: از دیگر اهداف طراحان خاورمیانه جدید ایجاد نقطه مقابل خط مقاومت است.

وی با اشاره به هدف‌گذاری استکبار برای ایجاد یک داعش جدید در منطقه بیان کرد: ایجاد هرج و مرج و آشوب در سرزمین‌های اسلامی از مهمترین اهداف این کشورها است.

جوهره آمریکا خیانت است

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه جوهره این کشورها جنایت، خیانت و چپاول است، تاکید کرد: اعتماد به آمریکا، انگلیس و کشورهای اروپایی و غربی اعتماد به جنایت و خیانت است.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه نباید به آمریکا اعتماد کرد، افزود: امام راحل نیز آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند و در عرصه‌های مختلف تاریخی به خوبی می‌توانیم غیرقابل‌اعتمادبودن آمریکا را مشاهده کنیم.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در عرصه برجام نیز بدعهدی آمریکایی را دیدیم، گفت: کوچکترین تعرض به حریم ایران باعث می‌شود تا مردم، نیروهای مسلح، بسیج، سپاه و ارتش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی، درس تاریخی به دشمنان دهند.

شهدای مدافع حرم بزرگی خود را ثابت کردند

وی با تقدیر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در احداث مسکن برای مددجویان استان بوشهر، اظهار داشت: ساخت و تحویل ۶۰۰ واحد مسکونی به مددجویان روستایی استان بوشهر کاری بزرگ بود.

امام جمعه بوشهر به رشادت‌ها و مقاومت شهدا و رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: شهدای ایران اسلامی در دوره‌های مختلف نشان دادند که انسان‌های بزرگی هستند و از جان خود در مسیر این انقلاب گذشتند.

وی از جمله ویژگی‌های شهدا به تقوا، ولایت‌مداری، خدمت به اسلام و اهل بیت(ع)، مجاهدت، پایداری و شجاعت، حضور در صحنه‌های حساس و تعیین کننده اشاره کرد و گفت: شهدای مدافع حرم بزرگی و ارزش خود را برای دفاع از اسلام و خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان دادند.