همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه دشمنان قصد تحریف عزاداری شیعیان را دارند، گفت: باید هوشیار بود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با بیان اینکه عاشورا؛ دانشگاه انسانیت است، عنوان کرد: متاسفانه عاشورا به درستی درک نشده است.

وی با بیان اینکه بنابه فرموده امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی ایران در مقابل نهضت عاشورا مانند یک شمع در برابر خورشید است، گفت: همچنان از ترسیم نهضت و انقلاب عاشورا عاجز هستیم.

آیت الله محمدی با بیان اینکه نتوانسته‌ایم از نهضت عاشورا مصداق بارز و روشنی را به مردم عرضه کنیم، افزود: امام حسین (ع) بزرگ‌پرچمدار آزادی بشریت است و همه را از قید و بند اسارت فکری و اخلاقی نجات می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به امروز کودکان میانمار به خاطر مسائل پوچ و بی‌ارزش در مقابل پدرانشان کشته می شوند، افزود: انسانیت در میانمار مرده و کسی به فکر نیست.

امام جمعه همدان با بیان اینکه مهر و محبت امام معصوم(ع) به بندگان خدا به اندازه دو برادر تنی است، گفت: محبت امام حسین(ع) نسبت به امت مانند محبت مادری نسبت به فرزند شیرخوار است.

وی با تاکید بر اینکه نباید نسبت به سرنوشت بشر بی‌تفاوت بود، گفت: امام حسین(ع) برای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کرد و مانیز باید مشکلات مردم را مورد توجه قرار دهیم و در صدد رفع آنها باشیم.

آیت الله محمدی باتاکید براینکه شیعه نباید تجمل‌پرست و دنیاپرست باشد به ویژگی های شهید حججی اشاره کرد و گفت: شهید حججی دنیا را زیر و رو کرد چراکه اهل دنیاپرستی نبود و از جان، مال و زندگی خود گذشت.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور و مردم جامعه و بیان اینکه در این امر دولت، مردم را و مردم، دولت را مقصر می‌داند در صورتی که باید با همیاری برای رفع مشکلات تلاش کرد، گفت: اگر به برادر دینی و خواهر دینی خود توجه کنیم دین و فرقه های ضاله برچیده می شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه دشمنان قصد تحریف عزاداری شیعیان را دارند تا آن را به سمت و سوی دیگری ببرند، گفت: باید مراقب ترفندهای دشمن بود.

وی با بیان اینکه عده ای هنوز غائله داعش پایان نرسیده، تجزیه عراق را پیش کشیده اند، افزود: باید هوشیار بود.