ساری- نماینده ولی‌فقیه در مازندران، جاودانی و بقای قیام عاشورا را مسئله‌ای مهم دانست و گفت: پیام حماسه عاشورا در حال فراگیر و جهانی‌شدن است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نمازجمعه ساری با گرامیداشت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، بقا و جاودانگی عاشورا را مسئله ای مهم برشمرد و گفت: این حماسه روز به روز در حال گسترش و جهانی شدن است.

وی عاشورا را تربیت کننده انسان های پاک و باتقوا دانست و گفت: باتقوا و متعهد بودن نتیجه کلاس و درس عاشورا و عاشورایی بودن است که باید بسط یابد.

نماینده ولی فقیه در مازندران، با اظهار اینکه قیام و حماسه عاشورا مانا و باقی است تصریح کرد: دلیل ماندگاری و مانایی بودن قیام امام حسین (ع) و احترام نزد همه مسلمانان و غیرمسلمانان، الهی بودن این حرکت است.

امام جمعه ساری، با تاکید بر تقوا و الهی بودن افزود: امر به معروف و نهی از منکر فلسفه قیام عاشورا بوده و باید این فریضه در جامعه تسری یابد.

آیت الله طبرسی خواستار برپایی پرشکوه نمازظهر عاشورا در مناطق مختلف استان شد و گفت: اقامه نماز ظهر عاشورا در اول وقت نیز باید مورد توجه عزاداران حسینی قرار گیرد.

وی برخورد با حاکمان فاسد، ظلم و جور را از اهداف و فلسفه قیام عاشورا بیان کرد و گفت: در حال حاضر ترامپ و رژیم صهیونیستی یزدیان زمانه هستند.

امام جمعه ساری همچنین به همه پرسی در اقلیم کردستان عراق اشاره و اضافه کرد: بارزانی دست نشانده آمریکا است و هدف دشمنان ایجاد آشوب در مرزهای عراق، ایران، سوریه و ترکیه است.