بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی از شواهدی پرده برداشت که نشان می دهد دفتر سازمان ملل در میانمار بر جنایتها علیه مسلمانان روهینگیائی سرپوش گذاشته است.

به گزارش پرس شیعه، منابعی در سازمان ملل متحد و یک نهاد امدادرسان به «بی‌بی‌سی» اعلام کردند که دفتر سازمان ملل در میانمار در چند سال گذشته از طرح و برجسته سازی موارد نقض حقوق‌ انسانی مسلمانان روهینگیا توسط دولت این کشور ممانعت کرده است.

همچنین یک مقام سابق سازمان ملل متحد نیز در این بار گفت که رئیس دفتر سازمان ملل در میانمار مانع از دسترسی فعالان حقوق‌بشر به مناطق آسیب دیده مسلمانان روهینگیائی شده است.

این در حالیست که دفتر نمایندگی سازمان ملل در میانمار با این یافته‌های بی‌بی‌سی قویا مخالفت کرده است.

در همین رابطه، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل ساعاتی پیش و در اولین نشست شورای امنیت در چندسال اخیر درباره اوضاع رقت بار مسلمانان ِ ایالت «راخین» واقع در شمال غرب میانمار در سخنانی اعلام کرد: خشونت های در میانمار چه برخوردار از عناصر نظامی وچه قومی- نژادی باید پایان یابد. (مسلمانان) روهینگیا باید اجازه بازگشت به سرزمین خود را داشته باشند.

«آنتونیو گوترش» در ادامه افزود: بحران کنونی سریع ترین فوریت آوره گستری و نیز کابوس حقوق بشری در جهان است.

گفتنی است، از ۲۵ آگوست سال جاری میلادی نظامیان ارتش میانمار به همراه بودائیان افراطی به بهانه واهی حمله گروهی از مسلمانان ایالت راخین در غرب میانمار به چند پُست بازرسی مرزی، در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و طرفداران دروغین دموکراسی تعداد زیادی از مسلمانان را به قتل رسانده، به زنان تعرض کرده، منازل و مزارع آن ها را به آتش کشیدند و به این ترتیب تعداد زیادی از این افراد را آواره کشور همسایه یعنی بنگلادش کرده اند.