یزد – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت قیام عاشورا گفت: امروز ایستادگی در برابر تکفیری ها تداوم قیام عاشورا است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته یزد با تاکید بر حفظ و استمرار اهداف قیام عاشورا اظهار داشت: ما در کشورهای عراق و سوریه مبارزه علیه دشمن را شبیه به قیام عاشورا دیدیم و گروه هایی که در برابر تکفیری ها ایستاده اند، در واقع قیامعاشورا را تداوم بخشیده اند.

وی با بیان اینکه اگر عاشورای حسین زنده نگه داشته شود دین نیز زنده است و آسیب نمی بیند، ادامه داد: دشمن نسبت به انقلاب ما طراحی های سه مرحله ای دارد که در کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت اجرایی می کند.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: به هم زدن آسایش مردم و ایجاد فتنه و اختلاف و دو دستگی برای تضعیف کشور و کاهش امنیت از اهداف کوتاه مدت است که پس از آن با کمک کشورهایی نظیر عربستان اهداف کوتاه مدت را پیاده می کنند.

وی عنوان کرد: هدف میان مدت دشمنان اقتصاد و معیشت کشور است تا مردم را در سختی قرار دهند و کسانی که اعتقاد ضعیف تری نسبت به انقلاب دارند در این زمینه بدبین شوند.

امام جمعه یزد توطئه و نقشه بلندمدت دشمنان را تغییر نظام انقلابی و اسلامی برشمرد و تصریح کرد: هدف اصلی این است و مسئولان باید در برابر توطئه های دشمنان هوشیار و مقاوم باشند و با تیزبینی اقدام کنند.

وی در فضای مجازی را از دیگر فعالیت های دشمن برشمرد و اظهار داشت: باید برنامه ریزی کنیم و با ایستادگی در برابر دشمن در عرصه مجازی برنامه های خنثی سازی داشته باشیم تا آنچه را که دشمن رشته است پنبه کنیم.

ناصری همچنین با تاکید بر اهمیت موضوع اقتصاد و معیشت با بیان اینکه در کشور در این زمینه تاکنون درجا زدیم و پیشرفتی نداشتیم عنوان کرد: باید با کمک نخبگان و دانشمندان در این زمینه اقدام کرد و برنامه هایی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به صورت عملی ارائه داد.

وی با بیان اینکه در این موارد نباید اختلاف داشت و باید با خرد جمعی اقدام کرد،گفت: بر اساس کلام خداوند که در قرآن آمده است باید از اختلاف دوری کرد و برای اعتلای کشور و حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اقدام کرد.

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه با اشاره به تلاش مجاهدانه و ایثارگرانه مدافعان حرم عنوان کرد: اخلاص در عمل تاثیر بالایی دارد و برای خدا کار کردن اثر خود را می گذارد و شهید حججی مصداق این اخلاص است و به همین دلیل تا این حد در بین مردم عزیز شده است.

وی همچنین با اشاره به مسئله کردستان اظهار داشت: دشمن در سوریه نیز اقدامی برای تجزیه داشت که موفق نشد و به تحریک کردها روی آورد که باید کردها هوشیار باشند و فریب دسیسه های دشمن را نخورند و نباید فراموش کنند که در حمله داعش، آمریکا هیچ کمکی نکرد و ایران به یاری کردها شتافت.