شادگان- خطیب موقت جمعه شادگان گفت: تاسوعا و عاشورای حسینی بهترین فرصت برای هدایت افکار و اندیشه‌ها است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین هاشم صوفی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شادگان با اشاره به ۹ مهرماه روز همبستگی با کودکان فلسطین اظهار کرد: این روز نمادی برای حمایت و همبستگی با تمامی کودکان مسلمانی است که در اقصی نقاط جهان مورد هجمه قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه همدردی و همبستگی، در مفهوم انسانیت ریشه دارند، افزود: امروز افزون بر جنبه دینی و معنوی که هر مسلمانی را به حمایت از کودکان مظلوم فلسطین فرا می‌خواند، هر آزاده‌ای در جهان که حتی اندکی به انسان و حقوق انسان‌ها می‌اندیشد، بحران فلسطین را بحران خود می‌داند و از این همه مصیبت که در گوشه‌ای از عالم بر سر انسانیت فرو می‌ریزد، داغدار است.

خطیب موقت جمعه شادگان در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به فرارسیدن ۱۳ مهرماه روز نیروی انتظامی افزود: نیروی انتظامی نهادی مقدس، ارزشمند و خطیرترین مسئولیت‌ها را در نظام جمهوری اسلامی بر عهده دارد.

وی، امنیت را زیربنای تمام کارها دانست و گفت: تأمین امنیت پایدار را انتظار حکومت از نیروی انتظامی و این نیرو حافظ و پاسدار امنیت و آسایش مردم و بهترین دستاورد نیروی انتظامی در کشور امنیت است.

حجت‌الاسلام صوفی، نقش مردم در حفظ نظم و امنیت را مهم و بااهمیت خواند و گفت: نیروی انتظامی یکی از استوانه‌های امنیت کشور است و این نیروی سمبل اقتدار و امنیت و مولود انقلاب و بالندگی آن در قانون مداری و اخلاق‌مداری است.

وی در فراز دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به فرارسیدن روز دهم ماه محرم اظهار کرد: مهم‌ترین پیام عاشورای حسینی امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی است.

خطیب موقت شادگان در ادامه به ایام تاسوعا و عاشورا حسینی اشاره و اضافه کرد: واقعه عاشورا از عالی‌ترین حماسه‌های جاویدان است که در کمترین زمان و با فداکاری افراد معدودی داد و همیشه به عنوان انقلاب بزرگ بر تارک تاریخ بشریت می‌درخشد و در هیچ کجای تاریخ بشریت نهضتی عظیم‌تر و ماندگارتر از نهضت عاشورا به رهبری امام حسین (ع) وجود ندارد.

وی همچنین از محبان اهل‌بیت (ع) و دسته‌های و هیات عزاداری حسینی خواست در عزاداری ماه محرم و صفر در کنار ذکر مصائب و حوادث مهم تاریخ کربلا، فلسفه و اهداف مهم و متعالی قیام حسین (ع) که همانا درس عزت و آزادگی و استقرار احکام الهی و سنت نبوی و مکتب علوی بود را تبیین کنند.

حجت‌الاسلام صوفی در ادامه خطبه‌های خود از حضور پرشور مردم ولایت مدار شادگان در مراسم استقبال، تشییع پیکر مرحومه «سیده رضیه علی پور» از شهدای مفقودالاثر حله تشکر کرد که این حضور باشکوه مردم نشان‌دهنده وفاداری مردم به راه امام (ره) و شهدا است.