سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) تاکید کرد که این نیروها اجازه فاصله افتادن بین کردها و برادران عراقی آنها را نمی دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المیادین، احمد الأسدی، سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراق گفت: ما به سمت جنگ داخلی که بارزانی برای آن تلاش می‌ کند، حرکت نمی ‌کنیم و نیروهای داوطلب مردمی عراق به جدایی طلبان اجازه نمی‌ دهند که بین کردها و برادران عراقی آنها فاصله ایجاد کنند.

الاسدی وجود نیروهای داوطلب مردمی در نزدیکی کرکوک را مرتبط با عملیات آزادسازی الحویجه دانست و گفت: ما برای اجرای هرگونه دستور از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح آماده هستیم.

سخنگوی الحشد الشعبی با بیان تسلط بر نفت کرکوک از سوی حکومت اقلیم کردستان به ریاست بارزانی تجاوز به دولت مرکزی است، افزود: همه پول های نفت به جیب آنها می ‌رود. نفت استان کرکوک باید به دولت مرکزی بازگردد و دولت حق دارد که همه راه ‌های مناسب برای بازگرداندن این نفت را به کار بندند.

وی در مورد روند مبارزه با داعش گفت که نیروهای عراقی در مراحل پایانی مبارزه با گروه تروریستی داعش قرار دارند و جز چند منطقه، مناطق دیگری تحت اشغال تروریست‌ ها باقی نمانده است.

سخنگوی الحشد الشعبی پیش‌بینی کرد که عراق تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ میلادی به طور کامل از لوث گروه تروریستی داعش آزاد شود.