رئیس جمهور عراق با صدور بیانیه ای به مناسبت ایام محرم و بزرگداشت شهادت امام حسین (ع) از عراقی ها دعوت کرد تا از واقعه عاشورا برای تقویت و حفظ وحدت کشور الهام بگیرند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «سومریه نیوز»، فواد معصوم، رئیس جمهور عراق در پیامی به مناسبت ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) به مسلمانان در عراق و سراسر جهان گفت: پایداری و مقاومت امام حسین (ع) و ایثار کردن خود و اهل بیتش برای بالا بردن کلام حق در یک موقعیت منحصر به فرد و ابدی در تاریخ بوده که مدافعان از حق و مقابله کنندگان با باطل در هر زمان و مکانی از آن درس می گیرند.

معصوم گفت هر ساله از عاشورا درس گرفته و عبرت می آموزیم به همین دلیل از همه دعوت می کنیم تا از قهرمانی و استقامت امام شهید برای تقویت و حفظ وحدت همه طیف های مردم عراق الهام بگیرند.

وی تأکید کرد که باید از این وحدت برای ادامه دادن راه مقابله با تروریسم در کشور استفاده کرد و با یادآوری این مناسبت عزیز به یاد از جان گذشتگی نیروهای مسلح قهرمان خود در همه سطوح آن باشیم.

رئیس جمهور عراق ضمن تأکید بر لزوم ادامه گفتگو و رایزنی میان عراقی ها برای حل کردن بحران های داخلی در چارچوب قانون اساسی و بر اساس راهکاری هایی که سیستم و نظام دموکراتیک اتحادی کشور را تضمین می کند خواستار تأمین شرایط امن و شرافت مندانه ای برای بازگشت آوارگان عراقی به خانه هایشان شده است.