موسسه انسان‌شناسی و فرهنگ با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، پنجمین دوره نشست‌های هفتگی «یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ» را از مهر ماه ۱۳۹۶ آغاز خواهد کرد.

به گزارش پرس شیعه، موسسه انسان‌شناسی و فرهنگ با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، پنجمین دوره  نشست‌های هفتگی «یکشنبه‌های انسان‌شناسی و فرهنگ» را از مهر ماه ۱۳۹۶ آغاز خواهد کرد.  همچون سال‌های گذشته ، هر جلسه به یک موضوع مشخص اختصاص دارد که مورد بحث از دیدگاه فرهنگی – اجتماعی  و از زاویه‌ای بین‌رشته‌ای قرار می گیرد. در بخش بعدی برنامه، یک یا دو متخصص در آن موضوع، سخنرانی کرده و در نهایت در یک پانل نهایی، موضوع جمع بندی و  پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

در چارچوب این برنامه‌ها که از ۱۳۹۶ وارد پنجمین سال خود می شوند، تاکنون بیش از ۲۰۰ سخنرانی و  ۱۵۰ فیلم مستند به نمایش درآمده است.  پنجمین دوره، همچنان با مدیریت زهره دودانگه، عضو شورای مرکزی انسان شناسی و فرهنگ، از ۱۶ مهر ماه ۱۳۹۶، با نشست یکصد و بیستم آغاز خواهد شد.  این جلسه که اطلاعات کامل آن متعاقبا به اطلاع  علاقمندان خواهد رسید به  موضوع «انسان‌شناسی اشیاء : چشم‌اندازها و آسیبهای اجتماعی» با سخنرانی ناصر فکوهی ، استاد انسان شناسی دانشگاه تهران و مدیر  موسسه انسان شناسی و فرهنگ اختصاص دارد.  شرکت در این جلسات برای همگان آزاد و رایگان است. برنامه ها ضبط و در شبکه های اینترنتی انسان‌شناسی و فرهنگ قرار می‌گیرند.

آدرس جلسات: تهران، میدان ولیعصر، خیابان ولیعصر، جنب سفارت عراق،  خیابان دمشق، پژوهشگاه فرهنگ، هنر  و ارتباطات.

زمان: هر هفته از ساعت  ۴ تا ۷ بعدازظهر .