حزب‌ الله لبنان به شدت انفجار تروریستی شهر لاهور پاکستان که شهروندان بی گناه را هدف قرار داد و دهها کشته به جا گذاشت را محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ در بیانیه حزب‌الله لبنان، آمده است: این جنایت زشت، نفرت از ترور را که شهروندان عادی را مورد هدف قرار می‌دهد و چهره بدی از اسلام را به نمایش می‌گذارد را افزایش می‌دهد.

این بیانیه ادامه می‌دهد: تفکر جنایت آمیز که باعث تحرک گروههای کشتار تحت عنوان دین می‌شود؛ از خطرناکترین و زشت‌ترین افکار برای انسان و انسانیت است و لازم است تا تمام تلاش‌ها برای مبارزه با این گونه افکار و با این گروهها و تمامی کسانی که از آن‌ها حمایت می‌کنند، منسجم شود.

حزب‌الله لبنان تأکید می‌کند: این افکار و اقدامات نهایتا به تفکر وهابیت می‌رسد که به شکل اساسی در راستای تکفیر تمامی انسان‌ها و فتوا به کشتار آن‌ها و غنیمت گرفتن اموالشان اقدام می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: جهان مسئول این‌گونه انفجارها و حملات تروریستی است، چرا که در قبال تروریست‌ها سکوت اختیار کرده است.

غروب روز یکشنبه بر اثر حمله انتحاری در منطقه «گلشن اقبال پارک» واقع در شهر لاهور مرکز ایالت «پنجاب» پاکستان دست کم ۷۰ نفر کشته و بیش از ۳۰۰ نفر زخمی شدند.