رهبر جنبش أنصارالله یمن امروز شنبه در جمع عزاداران حسینی (ع) در این کشور تأکید کرد که این کشور از مقاومت در فلسطین و لبنان حمایت می کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه المسیره، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش أنصارالله یمن در جمع هزاران نفر از عزاداران حسینی (ع) در این کشور نکاتی را در رابطه با قیام امام حسین (ع) بیان کرد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تصریح کرد: امام حسین (ع) برای هدایت بشریت قیام کردند.

الحوثی در ادامه یادآور شد: فلسفه روز عاشوراء و عزاداری های حسینی (ع) این است که انقلاب امام حسین علیه السلام و اهداف اصلاح طلبانه را به ما یادآوری می کند.

رهبر جنبش أنصارالله یمن همچنین اظهار داشت: انقلاب امام حسین (ع) جاودانه و ابدی خواهد بود و نسل های آینده یکی پس از دیگری تا روز قیامت از ثمرات آن بهره مند خواهند شد.

وی در ادامه تصریح کرد: امام حسین (ع) یک انقلابیِ ساده نبودند بلکه تداوم دهنده راه انبیاء الهی (علیهم السلام) روی کره زمین بودند.

الحوثی در ادامه تأکید کرد: دین اسلام بر ما تکلیف کرده است که موضع قاطعانه و شفافی را در قبال ظالمان و ستمگران اتخاذ کنیم.

وی ادامه داد: این وظیفه و تکلیف امت اسلامی است که در برابر ظالمان و طغیانگران بایستد؛ طغیانگرانی که در تجاوزگری ید طولایی دارند.

الحوثی همچنین ضمن ستودن نقش قبایل یمنی در مقابله با متجاوزان سعودی گفت: همه اقشار جامعه را به وحدت بیشتر برای مقابله با متجاوزان فرامی خوانم.

رهبر جنبش أنصارالله اظهار داشت: برخی رژیم ها همچون رژیم سعودی و امارات هرچند که خود را ملبس به لباس اسلام کرده اند اما در واقع دنباله روی مواضع آمریکا هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از مقاومت در لبنان و فلسطین حمایت می کنیم. با طرح های آمریکا و استکبار جهانی در یمن مقابله می کنیم.