فروش تسلیحات آمریکا در طول ۸ ماه گذشته در مقایسه با دوره مشابه سال پیش تقریبا دو برابر شده و به ۴۸ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش  پرس شیعه، خبرگزاری شینهوا به نقل از پولیتیکو امروز در گزارشی اعلام کرد که علیرغم افزایش فروش تسلیحات آمریکا در ماه‌های گذشته در سراسر جهان، این کشور حتی خود را برای فروش تسلیحات بیشتر به متحدانش آماده می کند.

بر اساس اعلام این منبع خبری، این تغییرات که می تواند زمینه را برای ایفای نقش فعال تر وزارت خارجه آمریکا و پنتاگون از طرف سازندگان تسلیحات آمریکا هموار کند، در دستورات لازم به اجرایِ پاییز سال جاری میلادی گنجانده خواهد شد.

منبع خبری پولیتیکو در این گزارش تصریح می کند که در واقع اطلاعات جدید نشان می دهد که فروش تسلیحات آمریکا در ۸ ماه گذشته که دونالد ترامپ به قدرت رسیده است در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته تقریبا دو برابر شده و به ۴۸ میلیارد دلار رسیده است.

بیشترین دلیل چنین موضوعی این است که کاخ سفید می خواهد تجارت و اقتصاد آمریکا را تقویت کند. اما افزایش فروش تسلیحات آمریکا در بحبوحه تشدید تنش های جهانی صورت می گیرد و برخی کارشناسان بیم آن دارند که این امر موجب بی ثباتی شود.