استاد حوزه با بیان اینکه امام حسین(ع) هرگز درباره حق با دشمن مذاکره نکرد و به علت قلت یاران حاضر به مذاکره نشد، گفت: عاشورا نسخه مدیریتی تقابل با دشمنان اسلام است.

به گزارش شیعه پرس، حجت الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری، ظهر امروز در شبستان امام خمینی(ره) آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه امام حسین(ع) هرگز درباره حق با دشمن مذاکره نکرد و به علت قلت یاران حاضر به مذاکره نشد، گفت: عاشورا نسخه مدیریتی تقابل با دشمنان اسلام است.

وی افزود: عاشورا به خوبی معیارهای امت و نظام اسلامی را به همگان معرفی کرده و به مردم در طول ادوار تاریخی مختلف یادآوری می کند که حفظ ارزش های الهی در میان امت اسلامی به حدی اهمیت دارد که حتی اگر جان امام معصوم و حجت خدا در معرض آسیب قرار گرفت برای دفاع از این ارزش ها باید جان نثاری کرد و به شهادت رسید.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: در میدان دفاع از حق عدد مجاهدان و قلت آنها اهمیت ندارد بلکه مهم این است که ارزش های اسلامی به وسیله خون این مجاهدان حفظ شود همانطور که امام حسین(ع) با وجود قلت یاران در مقابل یزیدیان ایستاد و قلت و ترس از دشمن و جنگیدن موجب نشد که امام حسین(ع) میدان را برای یزیدیان خالی کند.

وی نام مبارک امام حسین(ع) را در طول تاریخ آرام بخش دل های تمام انسان های آزاده در سراسر جهان عنوان کرد و گفت: امام حسین(ع) نفس مطمئنه ای است که با یقین قلبی، قلوب امت اسلام را در مسیر صراط الهی هدایت کرد و این هدایتگری تا روز قیامت ادامه دارد.

بیشتر بخوانید.....
آمادگی علمی برای بهره‌مندی از مناسک حج ضروری است

استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه باید یزیدیان زمان را بشناسیم و با آنها به پیکار برخیزیم، گفت: یزیدیان زمان کسانی که هستند که مردم مظلوم جهان را از اساسی ترین حقوق ها آنها یعنی حق آزادی و انتخاب سرنوشت محروم کرده و به بهانه صلح جهانی و حقوق بشر، حقوق انسان ها را نقض کرده و به دنبال دیکته کردن اوامر خود به دیگران هستند و هرکس که این اوامر را نپذیرد به جرم مخالفت با استکبار به خاک خون کشیده می شود و جبهه استکبار جهانی امروز به مدد داعش و زنانی مانند رییس جمهور میانمار و عربستان سعودی خون هزاران انسان بی گناه را به زمین می ریزند.

حجت الاسلام صالحی خوانساری سخت ترین صحنه کربلا را برای امام حسین(ع) شهادت حضرت عباس به عنوان عمود خیمه سپاه امام حسین(ع) عنوان کرد، گفت: براساس منابع تاریخی شهادت حضرت عباس(ع) بزرگترین مصیبت وارد شده به امام حسین(ع) در کربلا بود زیرا ایشان پس از امام حسین(ع) به تنهایی هم از خیمه ها محافظت کرده و هم با دشمن می جنگیدند و به عبارت دیگر با شهادت حضرت عباس(ع) دشمن به خیمه های امام حسین(ع) سرازیر شد و اهل بیت ایشان را به اسارت برد.

وی یادآور شد: امروز نیز مردم باید مانند حضرت عباس(ع) کمال یاری ولایت و امام زمان(عج) را به جا آورند تا مبادا پشت ولی خدا و نایبش در مقابل دشمنان خالی شود و باید با نثار جان از حریم ولایت دفاع کرد.

منبع؛ رسا