هزاران تن از مخالفان همه پرسی استقلال کاتالونیا روز شنبه در حمایت از وحدت و یکپارچگی سرزمینی اسپانیا در پایتخت این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رویترز، هزاران تن از مخالفان همه پرسی استقلال کاتالونیا روز شنبه با در دست گرفتن پرچم اسپانیا در پایتخت این کشور تظاهرات کردند تا ضمن اعلام حمایت از وحدت و یکپارچگی سرزمینی اسپانیا، مخالفت قاطع خود را با برگزاری این همه پرسی- که قرار است روز یکشنبه یکم اکتبر برگزار شود- به گوش مقامات دولت محلی کاتالونیا برسانند.

این گروه از معترضان با تجمع در میدان مرکزی شهر بارسلونا که محل استقرار دفتر اصلی دولت محلی کاتالونیا و همچنین شورای شهر بارسلوناست، شعارهایی در مخالفت با این همه پرسی سر دادند.

شایان ذکر است که پلیس اسپانیا برای ممانعت از برگزاری همه‌پرسی استقلال کاتالونیا تاکنون بیش از نیمی از حوزه‌های رأی‌گیری را پلمپ کرده است.

بر اساس گزارشات واصله، هزار و ۳۰۰ مدرسه از مجموع ۲ هزار و ۳۱۵ حوزه رأی‌گیری توسط پلیس اسپانیا پلمپ شده است.

این در حالی است که صدها تن از طرفداران استقلال کاتالونیا از اسپانیا، از شب گذشته در مدارسی که برای حوزه‌های رأی‌گیری در نظر گرفته شده‌ بود، حضور یافته اند.

گزارش ها حاکی از آن است که پلیس اسپانیا به آنها دستور داده بود مدارس را تخلیه کنند. به پلیس منطقه کاتالونیا نیز گفته شده است که همکاری کند.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز ساعاتی پیش به نقل از روزنامه «ونگاردیا» از مجروح شدن چهار نفر در حادثه تیراندازی در کاتالونیا خبر داده بود.

بر اساس این گزارش، حادثه تیراندازی مذکور در یک حوزه رأی گیری در «مانیئو» به وقوع پیوست و چهار مجروح نیز بر جا گذاشت.

علیرغم اینکه دولت اسپانیا این همه پرسی را غیرقانونی اعلام کرده و تمهیدات زیادی برای مقابله با آن اتخاذ کرده است، مقامات و مردم این منطقه مصرانه روز یکشنبه- اول اکتبر- را روز برگزاری همه پرسی استقلال خود از دولت مادرید اعلام کرده اند.