مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان بر شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های کشور که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش مؤثر دارند تاکید کرد و گفت: نباید به نامگذاری سال به عنوان شعار بلکه استراتژی، برنامه و نقشه راه نگاه کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدشکرالله زندوی مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با اشاره به نامگذاری سال به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: مقام معظم رهبری همچون سال های گذشته شعاری را برای سال ۹۵ انتخاب کردند که نباید به عنوان شعار بلکه به عنوان استراتژی و برنامه به آن نگاه کرد.

وی از شعار سال به عنوان برنامه مشخص کننده راه مسؤولان و مردم یاد کرد و افزود: مشکلات اقتصادی امروزه یکی از مهم ترین معضلات کشور و مردم محسوب می شود و مقام معظم رهبری با آن دید مدبرانه خود این مهم را تشخیص داده و نامی را متناسب با آن برای سال جدید انتخاب کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه با بیان اینکه مشکل اقتصادی کشور یک مشکل امروزی و جدید نیست تصریح کرد: کشور ایران اسلامی قبل از انقلاب اسلامی با این مشکل روبه رو بوده و به صورت اصولی و زیربنایی مرتفع نشده است.

وی، اقتصاد کنونی کشور را اقتصادی متزلزل و بی ثبات خواند و نوسان قیمت، تورم و بیکاری، عدم اعتماد برای سرمایه گذاری را از بازخوردهای این اقتصاد لرزان برشمرد.

حجت الاسلام زندوی بیان داشت: علیرغم اینکه مقام معظم رهبری در سال های اخیر مسؤولان را در جهت رفع این مشکل و پایه گذاری یک اقتصاد باثبات توصیه کرده اند اما متاسفانه نگاه مسؤولان به این موضوع مهم یک نگاه سطحی و تکیه بر فروش نفت و هزینه آن در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه حبابی بودن اقتصاد کشور در زمان تحریم نمایان شد، گفت: اقتصاد کشور به دلیل اتکا به فروش نفت یک اقتصاد وابسته بود و در تمامی زمینه ها نیازمند واردات کالاهای خارجی بود و این واردات تولیدات داخلی را با مشکل جدی روبه رو کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در ادامه، بیکاری، عدم ثبات اقتصادی، گرانی و از هم گسستگی اقتصادی از پیامدهای اقتصاد وابسته عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه درآمدهای ارزی باید صرف امور زیربنایی و ایجاد بنگاه های تولیدی می شد تصریح کرد: اما متاسفانه فرصت های ارزشمندی از دست رفت و آن طور که باید، به ندای مقام معظم رهبری پاسخ مثبت چندانی داده نشد و این بودجه، هزینه صرف روزمرگی شد.

حجت الاسلام زندوی با تاکید بر اینکه مسؤولان و مردم باید اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را سرلوحه کار خود قرار دهند بیان کرد: اگرچه به نظر می رسد دولتمردان مورد خطاب شعار سال از سوی معظم له باشند اما با نگاهی فراتر به مسأله درمی یابیم که همه مسؤولان و مردم می شوند و دستگاه های اجرایی نیز در این راستا وظیفه ای سنگین تر دارند.

وی، رسیدن به استراتژی درازمدت در این زمینه را نیازمند عزم ملی اعم از مردم و مسؤولان دانست و اذعان داشت: اما در این میان وظیفه مسؤولان اعم از هیأت دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضایی و اصحاب رسانه و تبلیغات و حتی دستگاه های نظامی و انتظامی خطیرتر و حساس تر می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان، تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در کشور را اقدامی خوب و مناسب خواند و گفت: این ستاد باید ستادی کشوری باشد نه دولتی، به این معنا که یک ستاد ملی متشکل از دستگاه های مختلف اعم از دولت، مجلس، قوه قضائیه، نیروهای نظامی و انتظامی، رسانه و تبلیغات برای تحقق فرامین مقام معظم رهبری تشکیل شود و همه یکصدا و با یک برنامه مشخص برای جلوگیری از موازی کاری و خنثی کردن عملکرد یکدیگر حرکت کنند.

وی تاکید کرد: ضروری است این ستاد برنامه درازمدتی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی تدوین و موانع سرمایه گذاری را از سر راه بردارد و در راستای جلب اعتماد سرمایه گذاران داخلی و خارجی تلاش کند.

حجت الاسلام زندوی همچنین در پایان بر شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های کشور که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نقش موثر دارند تاکید کرد.