معاون کنسولی و امور مجلس وزارت امور خارجه گفت: می‌توانیم از طریق ارائه خدمات کنسولی به تجار داخلی و خارجی، در مسیر اقتصاد مقاومتی اهداف خود را پیگیری کنیم.

به گزارش پرس شیعه، حسن قشقاوی امروز در حاشیه مراسم ترحیم مادر همسر رئیس جمهور در مسجد نور تهران، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، درباره برنامه های دستگاه دیپلماسی کشور در این رابطه اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی موضوع دومین روز کاری وزارت بوده است؛ وزیر امور خارجه امروز هم در دیداری نوروزی با همکاران وزارت امور خارجه، بر پیگیری اقتصاد مقاومتی تأکید داشتند.

وی ادامه داد: آقای ظریف در این دیدار تاکید داشت که مسئولین وزارت امور خارجه باید از ظرفیت های این وزارتخانه برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهره ببرند.

معاون کنسولی و امور مجلس وزارت امورخارجه، گفت:‌ حوزه کنسولی می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار موثر باشد و ما می‌توانیم از طریق خدمات کنسولی به تجار داخلی و خارجی، در این مسیر اهداف اقتصادی خود را پیگیری کنیم.

قشقاوی در ادامه درباره ادعای برخی از رسانه‌های بیگانه درباره اینکه سفر روحانی به پاکستان سفری بی‌ثمر بوده است، تصریح کرد: به هیچ وجه اینطور نیست که برخی رسانه‌ها می‌خواهند جهت ‌دار عمل کنند؛ چرا که این رسانه‌ها مایل نیستند ما روابط گرمی با همسایگانمان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور پاکستان سفر خوبی بوده است، ادامه داد: در این سفر ما با طرف پاکستانی مذاکرات خوبی داشتیم که امیدواریم این مذاکرات عملی شود.

معاون کنسولی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: همچنین در جلسه صبح امروز معاونین وزارت امور خارجه، در خصوص نتایج این سفر گزارشی ارائه شد که این گزارش نشان داد، سفر پرباری انجام شده است.

قشقاوی همچنین درباره مهمترین دستاوردهای سفر رئیس جمهور به پاکستان گفت: قطعا یک بعد روابط با همسایگان، بُعد امنیتی است؛ چرا که امنیت یک بعد دو سویه دارد، بنابراین هرچه روابط ما با همسایگانمان گرم‌تر شود، امنیت طرفین تحقق پیدا خواهد کرد.

امتناع از پاسخگویی درباره سرانجام پیگیری فاجعه منا

وی از پاسخ به سوال خبرنگار ، درباره نتیجه پیگیری‌های حقوقی صورتگرفته درباره حادثه فروردین ماه سال گذشته فرودگاه جده و فاجعه منا، امنتاع و آن را به زمان دیگری موکول کرد.