حجت الاسلام حدادپور گفت: اگر کسی واقعاً دلش به حال نظام می سوزد باید در مسیر اقتصاد مقاومتی قدم بگذارد، اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست، بلکه به معنای مقاوم کردن اقتصاد و استفاده از ظرفیت ها داخلی برای افزایش تولید ملی و رهایی از وابستگی به بیگانگان در تولید کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمدرضا حدادپور، کارشناس مذهبی و استاد دانشگاه، در رابطه با توضیح قید “اقدام و عمل” در پیام نوروزی مقام معظم رهبری، گفت: پیام امسال مقام معظم رهبری دارای دو قید اساسی بود که توجه هر فرد کارشناس و غیر کارشناس را به خود جلب می کند، این دو قید اقدام و عمل است که از آن چند نکته را می توان برداشت کرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در هیچ سال و هیچ یک از پیام های خود با این صراحت بر انجام عمل و اقدام مقتضی و حرکتی که در شعار و سمینار خلاصه نشود تاکید نمی کردند اما امسال رسماً اعلام کردند که من از شما عمل می خواهم نه جلسات طویلی که از آن چیزی بیرون نمی آید.

کارشناس مسائل مذهبی، افزود: اقدام به معنی قدم در مسیر گذاشتن است، یعنی در راه قرار بگیرید و تا قدم در راه نگذارید و نشان ندهید که در مسیر هستید باورش مشکل است، در واقع دولت و مجلس و ملت باید در مسیر قدم بگذارند، اگر کسی واقعاً دلش به حال انقلاب اسلامی و نظام می سوزد باید در مسیر اقتصاد مقاومتی قدم بگذارد.

حجت الاسلام حدادپور، اظهار داشت: فرمایش مقام معظم رهبری یک فرمان است، وقتی فرمانده فرمان می دهد باید اقدام کرد، عمل به معنی انجام فعلی است که نتیجه یا نتایج خارجی داشته باشد و از حد حرف زدن بالاتر باشد، وقتی مقام معظم رهبری می فرمایند اقدام و عمل یعنی در حقیقت می خواهیم فعالیت های انجام شده در زمینه اقتصاد مقاومتی ملموس و مثمر به ثمر باشد و نمود خارجی پیدا کند.

نباید تمام زندگی مردم را به نفت گره بزنیم

وی در ادامه گفت: نمود خارجی اقتصاد مقاومتی به معنای خرید صد و بیست هواپیمای خارجی و نجات کارخانجات بیگانه از ورشکستگی نیست، نمود خارجی اقتصاد مقاومتی تکیه بر نفت نیست و نباید اعلام کرد که کشور را با نفت بشکه ای ۴۰ یا۵۰ دلار ادره می کنیم.

استاد دانشگاه ابراز داشت: قیمت نفت مهم نیست بلکه اصلش مهم است که نباید تمام زندگی مردم را به نفت گره بزنیم و اقتصاد کشور را وابسته به نفت کنیم، مسأله ای که مقام معظم رهبری سال ها پیش به آن اشاره کردند ولی متاسفانه هیچ مسؤولی به آن توجه نکرد.

حجت الاسلام حداد پور توضیح داد: اقتصاد مقاومتی به معنای اقتصاد ریاضتی نیست، بلکه به معنای مقاوم کردن اقتصاد مملکت و استفاده از ظرفیت ها و منابع داخلی برای افزایش تولید ملی و رهایی از وابستگی به بیگانگان در تولید کالاهای اساسی و مورد نیاز کشور است، در این صورت اگر قیمت کالایی در کشورهای دیگر کم و زیاد شود ما دیگر متضرر نمی شویم.