سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا از برپایی نشست بانوان فعال فرآنی با موضوع عفاف و حجاب خبر داد.

به پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حاتمی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، اظهار داشت: بانوان جوامع اسلامی، عزت و کرامت خود را مدیون برکت وجود مبارک این بانوی بزرگوار هستند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا، با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) در بین زنان از جایگاه و مقام والای در پیشگاه خداوند برخوردار است، تصریح کرد: اهل بیت پیامبر وسیله ارتباط خدا با مردم در زمین هستند.

حجت الاسلام و المسلمین حاتمی، به تجلیل از بانوان فعال در عرصه‌های فرهنگی و تبلیغ دینی اشاره و عنوان کرد: رسالت تبلیغ دین، همه مسلمانان اعم از مرد و زن را در بر می‌گیرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بانوان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تعلیمی و تبلیغی ویژه‌ای برخوردار هستند و این ویژگی‌ها نقش زنان جامعه را در تبلیغ مکتب و تربیت دینی مردم، پر رنگ می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین حاتمی، افتخار زنان و مردان در جامعه اسلامی را حفظ حجاب و عفاف دانست و اظهار کرد: این گوهر گران‌بها از حضرت فاطمه زهرا(س) به یادگار مانده است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی آستارا، با بیان اینکه حضرت فاطمه(س) الگوی نمونه حجاب در جامعه اسلامی است و زنان و مردان باید این الگو را سرمشق زندگی خود قرار دهند، افزود: نشست بانوان فعال قرآنی با موضوع عفاف و حجاب در طول این هفته برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاتمی، با اعلام اینکه از ۱۱ تا ۱۷ فروردین هفته زن است؛ حضور بانوان فرهیخته در گلزار شهدای گمنام این شهرستان، دیدار با مادران و همسران معظم شهدا، همچنین برپایی نشست‌های هم اندیشی با محوریت زن – خودباوری و سبک زندگی اسلامی را از دیگر برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی آستارا در طول این هفته عنوان کرد.