مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین گفت: خارج کردن کشور از ریل انقلابی و تبدیل آن به یک کشور عادی در منطقه هدف و استراتژی دشمن است تا در ادامه تسلیم نظام سلطه حاکم بر جهان شویم و مطابق میل و سلیقه کدخدای ساختگی استکبار عمل کنیم.

به گزارش پرس شیعه، حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی، مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، شامگاه شنبه ۱۰ بهمن ماه در دومین نشست روشنگری فرهنگیان بسیجی استان چهارمحال و بختیاری که به میزبانی مجتمع فرهنگی لاله شهرکرد برگزار شد، با تبریک ایام الله دهه فجر، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما در این ایام وارد سی و هشتمین سال زندگی خود می‌شود و در مبدأ این انقلاب، امام خمینی(ره) قرار دارد.

وی به آیه ۲۳ سوره مبارک احزاب، «مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا»، اشاره کرد و افزود: امام خمینی(ره) مصداق بارزی از این آیه شریفه است.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با بیان این که قرآن تنها تئوری سازی نمی‌کند، تصریح کرد: قرآن از طریق تئوری سازی، انسان ‌سازی می‌کند که نمونه بارز آن امام خمینی(ره) است.

این مقام مسؤول با اشاره به این که دلی که از حب خدا پر باشد از کسی نمی‌هراسد، بیان داشت: برای رفع مشکلات نباید به غیر از خدا متوسل شد؛ چرا که این روش اسلام نیست.

وی با تأکید بر این که باید قیام ما برای خدا باشد، گفت: تنها بودن، عذری برای قیام نکردن نیست و باید در جایی که ظالم وجود دارد ایستادگی نمود و از حق مظلومان دفاع کرد.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین به تفکر توحیدی اشاره کرد و اظهار داشت: توحید ۱۱ مرتبه دارد که باید در یک نظام اسلامی به آن توجه شود.

حجت الاسلام تویسرکانی با بیان این که رهبر معظم انقلاب تفکری انقلابی دارد، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) می‌فرمایند هرکس مخالف ولی فقیه باشد طاغوتی است و این به خاطر آن است که ولی فقیه سخنی جز خداپسندانه و توحیدی نمی ‎زند و مقابله و مخالفت با ولی فقیه مخالفت با خدا است.

وی با اشاره به طرح برخی دیدگاه ‌ها مبنی بر استفاده از مدل برجام برای حل مسایل منطقه ای، گفت: بدون شک توصیه به استفاده از مدل برجام در حل مسایل مربوط به ایران اسلامی در منطقه و جهان در راستای راهبرد عادی کردن ایران انقلابی تلقی می شود؛ البته با بصیرت و هوشیاری ملت و هدایت های داهیانه و امام گونه رهبر فرزانه انقلاب این آرزو را به گور خواهند برد.

حجت الاسلام تویسرکانی، انقلابی ماندن را راهبرد درست کشور دانست و تصریح کرد: خارج کردن کشور از ریل انقلابی و تبدیل آن به یک کشور عادی در منطقه هدف و استراتژی دشمن است تا در ادامه تسلیم نظام سلطه حاکم بر جهان شویم و مطابق میل و سلیقه کدخدای ساختگی استکبار عمل کنیم.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با تأکید بر این که مدل برجام مدلی است که انقلابی بودن را از نظام مقدس اسلامی می خواهد سلب کند، خاطرنشان کرد: یک کشور انقلابی همه سیستم ها را به چالش می‌کشاند.

این مقام مسؤول افزود: ما باید در مذاکرات، خود را یک ابر قدرت ببینیم و آن زمان بر سر میز مذاکرات بنشینیم؛ چرا که تنها در چنین شرایطی است که می‌توان به درستی از حق خود دفاع کرد.

حجت الاسلام تویسرکانی در پاسخ به بحث قراردادهای نفتی اخیر، ضرورت بررسی از سوی مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از ملت را از بعد نظارتی مجلس مورد تأکید قرار داد.

وی همچنین به خط سپاه و بسیج در مسأله انتخابات نیز اشاره کرد و دفاع از انقلاب اسلامی را خط اصیل این نهاد انقلابی برشمرد و گفت: وظیفه سپاه و بسیج دفاع از انقلاب است و ارزش و جایگاه این نهاد بالاتر از آن است که هزینه اشخاص یا جریانات سیاسی شود.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین، «سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم» را خط مشی سپاه و بسیج دانست و گفت: هرکسی دم از انقلاب می زند محبوب سپاه و بسیج است.

این مقام مسؤول به دستگیری ملوانان آمریکایی از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: این کاری ارزشمند و بزرگ بود که از سوی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت و این درحالی است که حتی دولت کوچک ترین تشکری از این کار ارزشمند نکرد.