مادر شهیدان کارکوب زاده با بیان این که شهیدان من عاشق خدا، ائمه(ع) و امام خمینی(ره) بودند، گفت که دیدار با رهبر انقلاب را از حضرت معصومه(ص) خواسته است.

به گزارش پرس شیعه، همایش رهروان زینبی عصر امروز به همت اداره کل اوقاف استان قم و با حضور پرشمار بانوان قمی در امام زاده علی بن جعفر قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم که مادر شهیدان کارکوب زاده با بیان خاطره ای از دیدار خود با مقام معظم رهبری اظهار داشت: شهیدان من عاشق خدا و ائمه(ع) و امام خمینی(ره) بودند و من هم دیدار با رهبر معظم انقلاب را از حضرت معصومه(ص) خواستم و خدا این توفیق را نصیبم کرد.

وی در پاسخ به این سؤال مجری که شما چگونه فرزندان خود را تربیت کردید که مسیر شهادت را انتخاب کردند، گفت: این خدا بود که فرزندان من را به این راه هدایت کرد؛ به نظر من هرچه رفاه بیشتری برای بچه فراهم کنیم او از تربیت صحیح فاصله می گیرد بنابراین نباید والدین برای رفاه بچه ها خود را به آب و آتش بزند.

مادر شهیدان کارکوب زاده با بیان این که حجاب و عفت زنان نباید فصلی باشد، افزود: اگر ما زینبی باشیم حضرت زینب(س) هم ما را فراموش نخواهد کرد و در مشکلات ما را یاری خواهد کرد.

در ادامه این همایش حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی با اشاره به جریان ساز بودن نهضت عاشورا اظهار داشت: گریه و اشک بر امام حسین(ع) انسان را در کوتاه ترین زمان به تعالی و رشد می رساند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال گرفتن بیرق اباعبدالله از مردم است، افزود: امروز ما وظیفه داریم که هرچه می توانیم بر جلسات عزاداری و روضه اباعبدالله(ع) دامن بزنیم زیرا هیچ چیز نمی تواند بهتر و سریع تر از راه سیدالشهدا(ع) آسیب ها را از بین ببرد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به این که برگزاری روضه اباعبدالله موضوعیت دارد، گفت: گریه بر امام حسین(ع) موانع گناه را برطرف می کند و سبب رشد و تعالی سریع انسان می شود؛ امام رضا(ع) در روایتی به ابن شبیب فرمودند اگر بر اباعبدالله(ع) گریه کردی به گونه ای که اشک بر گونه هایت جاری شد خداوند تمام گناهان تو را می ریزد.

گفتنی است در پایان این همایش میثاق نامه بانوان با حضرت زینب(س) قرائت شد و از مادر شهیدان کارکوب زاده تجلیل به عمل آمد.

منبع؛ رسا