وزیر امنیت داخلی آمریکا با انتقاد از اظهارات تند و توهین آمیز نامزدهای جمهوریخواه ریاست جمهوری آمریکا درباره مسلمانان گفت: برجسته کردن یکی از اقشار قومی و یا مذهبی و حمله به آن ها در رقابت های انتخاباتی در تعارض با منافع ملی و امنیتی آمریکا است.

به گزارش پرس شیعه؛ «جی جانسون» روز سه شنبه در گفتگوی تلویزیونی با شبکه خبری ام اس ان بی سی، افزود: اظهارات تند نامزدهای جمهوریخواه درباره مسلمانان تلاش های مربوط به امنیت ملی کشور را به مخاطره انداخته است.
وی در پاسخ به سوال مجری برنامه درباره اظهارات دانالد ترامپ و تد کروز در باره مسلمانان گفت که برجسته کردن جامعه مسلمانان آمریکا در این اظهارات تلاش های دولت را برای ایجاد ارتباط با این جوامع که بسیار ضروری و حیاتی است عقیم خواهد کرد.
جانسون اظهارات تحریک آمیزی از قبیل گشت زدن در محله های مسلمان نشین ، ممنوعیت ورود مسلمانان به کشور و یا سیاست های مهاجرتی مبتنی بر مذهب را رویکرد هایی زیان آور توصیف کرد که امنیت داخلی و امنیت ملی آمریکا را با خطرات جدی روبرو خواهد کرد.
نامزد های انتخاباتی حزب جمهوریخواه بویژه دانالد ترامپ و تد کروز نامزدان پیشرو این حزب به بهانه وقایع تروریستی اخیر در شهر بروکسل بر حملات خود علیه مسلمانان جهان و آمریکا افزوده اند.
ترامپ هفته گذشته درپی این حملات بار دیگر بر ضرورت بستن مرزهای آمریکا برروی مسلمانان تاکید ورزید و تد کروز سناتور جمهوریخواه تکزاس نیز خواستار گشت های مستمر امنیتی در محله های مسلمان نشین کشورش شد .
جانسون در این گفتگوی تلویزیونی با تکرار دوباره این که دولت و مسئولان آمریکایی برای تقویت ارتباط میان دولت و جامعه مسلمانان آمریکایی تلاش زیادی کرده از جمهوریخواهان خواست تا در چنین مقطع حساسی بجای تهمت زدن و بدگویی کردن از مسلمانان در جهت ساختن پل های ارتباطی با این اقشار تلاش کنند.