کرمانشاه- امام جمعه شهرستان قصر شیرین گفت: حضرت زهرا(س) الگوی کامل تعهد و دینداری برای تمام جهان اسلام است و باید شخصیت این بانوی بزرگ اسلام الگوی همگان باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی ملکی اظهار داشت: حضرت زهرا(س) الگوی کاملی شخصیتی و رفتاری، دینداری برای همه زنان و مردان جامعه اسلامی و جهان اسلام است.

وی با اشاره به بخشش و از خودگذشتگی حضرت صدیقه کبری(س) و کمک به محرومین در جامعه اسلامی، تصریح کرد: تکریم فقرا و رعایت حجاب اسلامی حتی در نحوه برخورد با افراد نابینا نشان از تعهد اخلاقی و شئون معنوی والای این بانوی مکرم اسلام است.

امام جمعه شهرستان قصرشیرین با اشاره به برخی القاب ایشان از جمله حوریه، راضیه، محدثه و…خاطرنشان کرد: زهرای مرضیه (س) همچون خورشید نورانی محیط خانواده برای همسر و فرزندان را مملو از آرامیش می کرد چرا که می دانست مولا علی(ع) بسیاری از بار مشکلات جامعه را به دوش می کشند و باید با دلگرمی از کانون خانواده محیطی امن ساخت.

وی به تربیت مناسب فرزندان از سوی حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: نمونه این تربیت می توان به عفت، حماسه سازی و شجاعت حضرت زینب(س) در واقعه کربلا با خطبه های تاریخی در دفاع از اسلام اشاره کرد.

حجت الاسلام ملکی گفت: معنویت عبادی در رفتار حضرت زهرا(س) به گونه ای بود که حتی پاهایشان از عبادت بسیار، ورم می کرد و دعا برای مومنان و اصلاح جامعه را در اولویت قرار میدادند.

امام جمعه شهرستان قصرشیرین در ادامه بیان کرد: رفتار حضرت زهرا(س) ریشه در نوعی روان شناسی اسلامی دارد و می‌تواند منابع کتب و ‌مباحث تربیتی شود که اگر در جامعه نمود پیدا کند شاهد شکوفایی و پیشرفت تفکرهای اسلامی خواهیم بود و جهت پیشبرد و تکوین بنیاد خانواده از الگوهای فرهنگ غربی پرهیز خواهد شد.

وی تهاجم فرهنگی را توطئه استکبار علیه اسلام عنوان کرد و گفت: با توجه به نیازهای هویتی، جوانان نباید با لباس های شهوت برانگیز در جامعه حاضر شوند بلکه باید با ظاهریرمناسب ‌و ‌پوششی اسلامی از انسانیت و ‌شخصیت دینی خود حفاظت کنند تا دچار آسیب‌های درونی و اجتماعی نشوند.

حجت الاسلام ملکی با تاکید بر در پیش گرفتن رفتار مناسب از سوی مردان و شناخت جایگاه ویژه زنان در جوامع اسلامی، یاد آور شد: زنان و مردان مکمل هم هستند و اگر زنی اخلاق مدار است در خانواده از سوی مرد مورد تکریم و احترام قرار بگیرد و از زحمات به نیکویی یاد شود همچنان که حضرت امام خمینی(ره) همواره از همسر خود قدردانی می نمود و دیدگاهی روشن و منطقی نسبت به جایگاه و مقام همسرش در خانواده داشته اند.

امام جمعه شهرستان‌قصرشیرین اظهار داشت: جوامع غربی با موجی از گناه در بی بندوباری رنج می برند و دارای مشکلات متعددی هستند اما جامعه اسلامی کشور ایران دیدگاهی قرآنی و مذهبی دارد که در این راستا از بانوان دیندار خواستارم با انتخاب الگوی دینی از حضرت زهرا(س) بیش تر از پیش در سربلندی و عزت جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند و مادران شایسته ای برای نسل آینده باشند.