کرمانشاه- امام جمعه شهرستان سنقرو‌کلیایی گفت: شالوده وجودی حضرت زهرا (س) از نور بهشت است و روشنی بخش جهان اسلام است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمد باقر برقراری ضمن گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن در جامعه اسلامی اظهار داشت: از ویژگی های حضرت زهرا(س) پاکدامنی و عفت ایشان بود و نیز شالوده وجودی اش از نور بهشت با القابی چون حوراء و انسیه است که روشنی بخش جهان اسلام قرار گرفت.

وی با اشاره به برخی القاب حضرت فاطمه (س)، گفت: از دیگر القاب ایشان می توان به نام های به بتول، راضیه، زکیه، مرضیه، حوریه، محدثه، طاهره، طوبی، کوثر، محدثه و …اشاره کرد.

حجت الاسلام برقراری تصریح کرد: خداوند متعال در حدیث قدسی دلیل خلقت جهان را معنویت وجودی ۵ تن آل عبا دانسته است و موجودات را به برکت وجود آنها آفریده است.

امام جمعه شهرستان سنقرو‌کلیایی در ادامه بیان کرد:، حضرت صدیقه کبری(س) محور عالم خلقت و حجت خدا بر روی زمین و‌الگوی مناسبی برای زنان جامعه اسلامی است.

امام جمعه شهرستان سنقر و‌کلیایی به نوع ساده زیستی و مسالمت آمیز زندگی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: جایگاه والدین در خانواده بر تربیت و شخصیت فرزندان تاثیررگذار است و باید با احترام نسبت به هم رفتار کنند و الگوی دینی مناسبی برای نسل آینده ساز کشور باشند.

وی ریشه برخی مشکلات در جوامع غربی را بی بندوباری و تعهدات اخلاقی که موجب سست شدن بنیاد خانواده می شود دانست و گفت: باید با تهاجمات فرهنگی مقابله کرد و اگر امروزه برخی از زنان جامعه مسیر زندگی خود را از راه زندگی اهل بیت(ع) تغییر داده اند و دچار نوعی سردرگمی اند به دلیل عدم شناخت کامل از این گنجینه های معنوی اهل بیت عصمت و طهارت است.

برقراری افزود: تنها نباید در گرفتاری ها به ائمه معصومین(ع) متوسل شد بلکه باید در همه لحظات زندگی از رهنمود و احادیث گوهربار این خاندان عظیم الشان بهره مند شد و به کمال معنوی رسید.

وی گفت: نوعی خلا فرهنگی در اکثر جوامع اسلامی به دلیل تهاجم فرهنگی مشهود ‌است و مسئولان و دست اندر کاران کشور که داعیه و‌دغدغه فرهنگی دارند باید به عنوان پیش قراولان فرهنگی در بهبود جامعه از نظر ارتقا سطوح متعارف دینی حرکت مثبت تری انجام دهند.

حجتی السلام برقراری الگو پذیری زنان جامعه از ماهیت وجودی حضرت ام ابیها(س)، دردانه پیامبر اکرم(ص) در تکوین نظام خانواده را موثر ارزیابی کرد و اظهار داشت: همه بانوان جهان اسلام به ویژه نظام ما باید با مطالعه اصولی بر ابعاد شخصیتی این بانوی مکرم اسلام تلاش کنند در همه مراحل زندگی از همسرداری و تعامل در جامعه گرفته تا تربیت نسل آینده ساز کشور به نوعی دستورات اسلام و ائمه معصوم(ع) را مورد توجه قرار‌ دهند.