تعدد آیات و روایات از ویژگی‌ها و آداب رفتاری حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) نشان‌دهنده عظمت وجودی این بانوی برگزیده عالم هستی است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تسنیم، سال ۹۵ در حالی بارقه‌های امید خود را بر ایرانیان نمودار ساخته که زمین میزبان میلاد مولودی است که فخر جهانیان و علت آفرینش هستی نام‌گذاری شده و امسال به یمن قدوم مبارک این بانوی عظیم الشان هستی دو بار، یک‌بار در ابتدا و یک‌بار در انتهای سال میزبان میلاد این بانوی گران‌قدر است.

از عرش آمد و زمین به خود آبرو گرفت، باید برای بردن نامش وضو گرفت که روز میلادش به‌پاس مادرانه‌ها روز مادر نام‌گذاری شده است.

سالی که بهارش قدم فاطمه باشد صدها برکت از کرم فاطمه باشد

امید که یک مژده ز صدها خبر خوش پیغام فرج در حرم فاطمه باشد

احمدرضا غلامی معاون فرهنگی مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با گرامیداشت میلاد باسعادت دردانه عالم هستی حضرت صدیقه طاهره(س) می‌گوید: خداوند برای جنس و جایگاه زن احترام ویژه‌ای قائل بوده به‌گونه‌ای که زن را مظهر خلاقیت، جمال و زیبایی قرار می‌دهد.

وی بابیان اینکه زن مربی پرورش انسان است، می‌افزاید: زنان از صدر اسلام تاکنون هم پای مردان مؤمن در همه عرصه‌های اجتماعی، سیاسی دینی و اجتماعی فعالیت کرده‌اند به‌گونه‌ای که تا به امروز نقش مادران وزنان هم پای مردان ماندگار مانده است.

معاون فرهنگی مذهبی سازمان تبلیغات اسلامی لرستان حضرت زهرا(س) را الگویی ماندگار برای همه عصرها و نسل‌ها خوانده و عنوان می‌کند: حضرت زهرا(س) الگویی برجسته اجتماعی و دینی در عرصه علمی و آگاهی بخشی سیاسی است و به تعبیری نمی‌توان بهتر از این الگو را انتخاب کرد.

وی با اشاره به خدمات ارزشمند بزرگ بانوی اسلام در راستای بصیرت افزایی بیان می‌کند: حضرت زهرا(س) با آگاهی به مسائل سیاسی زمان خود در عرصه‌های مختلف ازجمله حمایت از امام زمان خود بسیار موفق عمل کرده و مانع گسترش نفوذ دستگاه حاکم جور زمان خود در امر ولایت‌فقیه شد.

غلامی با اشاره به فرازی از وصیت‌نامه ارزشمند حضرت زهرا(س) در تحریم شرکت غاصبین حق خود در تشییع‌جنازه تصریح می‌کند: این وصیت حضرت به دلیل این است که ایشان نمی‌خواهند پس از وفات خود دشمنان برگ برنده‌ای در مقابل امیرالمؤمنین(ع) داشته باشند بنابراین همین بصیرت حضرت و آگاهی از مسائل روز این حرکت و جریان بسیار خطرناک سیاسی را در نطفه خفه می‌کند و راه را بر غاصبان ولایت مسدود کرده و برای پیروان خود هموار می‌کند.

وی بصیرت، آگاهی، ولایت محوری و تشخیص مسائل روز را ازجمله ویژگی‌های بارز شخصیتی حضرت زهرا(س) برشمرده و خاطرنشان می‌کند: نقش ایشان به جنس زن هویت بخشیده و زن را به جایگاه والایی رساند.

وی با تأکید بر لزوم الگو گیری آحاد جامعه از شخصیت کامل حضرت زهرا(س) عنوان می‌کند: حضرت زهرا(س) نه‌تنها الگویی برای زنان و دختران جامعه است بلکه الگویی تام و کمال برای مردان و به‌خصوص جوانان حق‌طلب است که با پیروی از افکار و اعتقادات این بانوی گران‌قدر جهان اسلام بتوانند مسیر درست زندگی خود را یافته و در این راه به سعادت دست یابند.