وزیر دفاع آمریکا در مراسم تغییر رئیس ستاد فرماندهی مرکزی این کشور اعلام کرد که افغانستان با وجود موضوع عراق و سوریه فراموش نخواهد شد و ۱۴ هزار نظامی خارجی از این کشور حمایت خواهند کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا در مراسم تغییر رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرد که واشنگتن به حمایت از افغانستان و نیرو های امنیتی این کشور ادامه خواهد داد.

وی در مراسم تغییر رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا از ژنرال «لوید آستین» به ژنرال «جوزف ووتول» گفت که افغانستان با وجود مبارزه با گروه داعش در عراق و سوریه، به فراموشی سپرده نخواهد شد.

در این مراسم همچنین ژنرال «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که ۱۴ هزار نظامی خارجی از نیروهای امنیتی افغان حمایت خواهند کرد.

دانفورد زمانی فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان بود.

بر اساس گزارشها، در حال حاضر ۱۲۹۰۵ نظامی خارجی در ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان حضور دارند که بیشتر آنها آمریکایی هستند.

ژنرال لوید آستن در سه سال گذشته رئیس فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا بود که به دستور اوباما این سمت را به جوزف ووتول واگذار کرد.

چندی قبل روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز» در مطلبی نوشته بود که «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا خروج نیروهای نظامی پنتاگون از افغانستان را به‌معنای شکست کاخ سفید می‌داند.

این روزنامه به‌نقل از کارتر نوشت: اگر آمریکا افغانستان را ترک کند تمام دست‌آوردهای واشنگتن نابود خواهد شد.

بر اساس این نوشته، دفاع کارتر از تغییر استراتژی جنگ کاخ سفید در افغانستان و عدم توانایی خروج نظامیان پنتاگون سؤالی را مبنی بر اینکه آمریکا نمی‌تواند این کشور را ترک کند به چه معناست؟!