یک عضو گروه تروریستی داعش که به تازگی دستگیر شده در اعترافاتش گفت که ترکیه مواد غذایی و وسایل ساخت موشک در اختیار این گروه تروریستی قرار می‌دهد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیاالیوم، یک عضو داعش اذعان کرد که این گروه تروریستی در مرزهای سوریه با ارتش و سرویس اطلاعات ترکیه همکاری می کند.

این تروریست که “ابوایوب الانصاری” نام دارد در اعترافاتش گفت که ۲ سال با داعش همکاری می کرد و چند ماه در شهر تل ابیض در مرز سوریه با ترکیه می جنگید.

الانصاری افزود: داعش در داخل خاک ترکیه پایگاه هایی دارد و ما در مرزهای سوریه نیروهای ارتش ترکیه را می دیدیم و آنها هم ما را می دیدند و هیچ مشکل یا درگیری بین ما و آنها وجود نداشت.

این تروریست ۱۹ ساله خاطرنشان کرد: ارتش ترکیه به ما کمک های زیادی می کرد و ما همیشه با ارتش و سرویس اطلاعات این کشور همکاری می کردیم.

این داعشی اعلام کرد: ترکیه مواد غذایی و وسایل ساخت موشک های مختلف را در اختیار داعش می گذاشت به عبارت دیگر افسران تُرک مواد غذایی و وسایل ساخت موشک را با قیمت گران به داعش می فروختند و داعش این مواد و وسایل را از طریق نیروهای تُرک خود خریداری می کرد.

به گزارش العالم، الانصاری اظهار داشت: اصلی ترین منبع درآمد داعش نفت است و نفت با کمک ترکیه فروخته می شود، و مقامات ترکیه تانکرهایی را برای انتقال نفت از مناطق تحت تصرف داعش به مناطق دیگر تهیه می کردند.

الانصاری تأکید کرد: داعش درپی از دست دادن شهرهای سلوک و تل ابیض، با کمبود بودجه مالی مواجه شد لذا برای بازپس گرفتن این دو شهر درگیری هایی را آغاز کرد و من در یکی از این درگیری ها اسیر شدم.

الانصاری اظهار داشت: سلوک و تل ابیض از لحاظ استراتژیکی و نفتی برای داعش و ترکیه مهم هستند لذا داعش برای بازپس گرفتن این دو شهر همچنان تلاش خواهد کرد .