معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با تأکید بر اینکه هدف دشمن سوریه و عراق نیست، گفت: اگر در سوریه و عراق با دشمن مقابله نکنیم باید در استان‌های کشور خودمان با جریان‌ های تکفیری و داعش بجنگیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حمیدرضا مقدم‌فر معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با حضور در اخبار ساعت ۱۴ شبکه یک سیما ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز جمهوری اسلامی اظهار داشت: روز جمهوری اسلامی، روز عید ملت ما است. امروز روز بزرگی است و روزی است که عزت ملی، استقلال، آزادی و آزادگی ملت ما رقم خورد.

وی ادامه داد: ملت ایران موفق شدند با یک انقلاب بزرگ جمهوری اسلامی را با هدایت حضرت امام(ره) تأسیس کنند، جمهوری اسلامی در اصل به‌عنوان الگوی مدل جدید به‌عنوان مردم‌سالاری دینی به بشریت ارائه شد و امروز الهام‌بخش بسیاری از ملت‌های منطقه و نیز ملت‌های جهان است. الگوی جمهوری اسلامی ایران الگویی است که امروز رقیب بی‌بدیل دموکراسی دروغین غربی است.

مقدم‌فر با طرح این موضوع “خداوند نعمت بزرگی به ملت ما عرضه داشت” تصریح کرد: یکی از برکات جمهوری اسلامی رویش‌هایی است که در انقلاب و نظام صورت گرفت.

*مردم رزمندگان دفاع مقدس را فراموش نکرده‌اند

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی بر همین اساس خاطرنشان کرد: یکی از این رویش‌ها جوانانی بودند که در دوران دفاع مقدس از حریم امنیتی و اسلامی کشور دفاع کردند. ۲۷ سال از آن دوران می‌گذرد ولی مردم در ایام نوروز و در سایر ایام به سرزمین‌هایی که رزمندگان به‌عنوان نیروهای متدین از این سرزمین دفاع کردند، می‌روند و در آن نقاط سال نو را آغاز می‌کنند و آنجا برایشان الهام‌بخش است و پیام می‌گیرند.

وی اضافه کرد: سال به سال در ایام نوروز به بازدید از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس اضافه می‌شود و مردم استقبال بیشتری می‌کنند. این انتظار وجود دارد که ان‌شاءالله سال‌های آینده جمعیت بیشتری به جمعیت کنونی حاضران در مناطق عملیاتی دفاع مقدس اضافه شود.

مقدم‌فر با بیان اینکه دو خصوصیت اصلی در بین مردم مشاهده می‌شود، گفت: اولین نکته این است که مردم برای قدرشناسی از شهدا در این مناطق حاضر می‌شوند و می‌خواهند با حضورشان از رزمندگانی که انقلاب و کشور را حفظ کردند تشکر کنند و دومین نکته نیز الهام‌گیری مردم از آن سرزمین‌ها است و بیشتر از بزرگسالان، جوانان در این مناطق حاضر می‌شوند و حقیقتاً ملت قدرشناسی داریم.

وی در ادامه با اشاره به تشییع باشکوه پیکر غواصان شهید در سال گذشته، خاطرنشان کرد: در تیرماه سال گذشته شاهد تشییع جنازه غواصان شهید بودیم، این غواصان با دست‌های بسته و به‌صورت پنهان به شهادت رسیدند و مظلوم بودند، تشییع پیکر آنها بسیار باشکوه بود و اجتماع عظیمی در تهران و سایر استان‌ها تشکیل شد.

*امنیت کشور مدیون شهدا است

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با طرح این پرسش “چنین تشییع پیکر باشکوهی برای چه بود؟” گفت: ملت بعد از سال‌ها احساس کردند امنیت آنها را این شهدا رقم زدند.

مقدم‌فر ادامه داد: امروز نیز شاهد هستیم که جوانانی به‌عنوان مدافعان حرم از حرم اهل بیت(ع) و حریم اسلام دفاع می‌کنند؛ مدافعان حرم عاشقانه به سرزمین‌های سوریه و عراق می‌روند و آنجا جانفشانی می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤال مجری برنامه درباره “برخی این شبهه را مطرح می‌کنند که جبهه سوریه چه ارتباطی با ایران دارد؟” توضیح داد: شهدای حرم و عزیزانی که به این سرزمین‌ها هجرت می‌کنند و مجاهدت انجام می‌دهند و گاهی به شهادت می‌رسند انسان‌های بصیری هستند، شهدایی هستند که به غربت می‌روند و مقابل دشمن می‌ایستند و این در واقع دفاع از حریم و حرم است.

*اسلام‌ هراسی و اسلام‌ستیزی؛ هدف نظام سلطه

معاون فرهنگی مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به اهداف دشمنان در سوریه و عراق تأکید کرد: دشمن به‌دنبال اسلام‌هراسی، اسلام‌ستیزی و مسلمان‌ستیزی است. ما امروز با یک جریان تروریستی که توسط نظام سلطه خلق شده مواجه هستیم که این جریان می‌خواهد به‌نوع دیگری اسلام را معرفی کند تا افکار عمومی دنیا از اسلام نفرت پیدا کند. در واقع امروز شهدای حرم و مدافعان حرم کسانی هستند که در کنار اسلام واقعی مقابل دشمن صف کشیده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه هدف دشمن سوریه و عراق نیست، گفت: اگر در سوریه و عراق با دشمن مقابله نکنیم باید در استان‌های کشور خودمان با جریان‌های تکفیری و داعش بجنگیم و امروز مردم سراسر دنیا مدیون شهدا و مجاهدان حرم و حریم اهل بیت هستند.