رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا گفت: مهم ترین آسیبی که نظام اسلامی ما را تهدید می کند، این است که روزی برسد که خدای ناکرده مردم ولایت فقیه را تنها بگذارند. وقتی نظام و خیمه آن سربلند است که ستون ولایت آن یار و یاور داشته باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری ظهر امروز در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر گفت: از روزی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برپا شده است، دوستان و دشمنان و داخلی و خارجی از آثار و برکات آن آگاه هستند.
وی با بیان این که ما منکر وجود مشکلات در جامعه نیستیم، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مشکلات قابل توجهی دارد که اکثر آن ربطی به اسلام و نظام اسلامی ندارد، بلکه به عملکرد مسئولان و مردم مربوط است. اگر مردم و مسئولان نکاتی را مورد توجه قرار دهند، این نظام الگویی برای جهانیان خواهد شد، همانطور که در شرایط حاضر نیز برای بسیاری الگوست.
رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا افزود: این نظام موفقیت های زیادی داشته است که هر کس پیشرفت های نظامی، علمی، صنعتی، معنوی و… را با پیش از انقلاب مقایسه کند، توسعه فراوانی را مشاهده می کند. حتی در عرصه اعتقادی که انتقاداتی می شود، رشد چشم گیری مشاهده می شود.
وی تصریح کرد: پیش از انقلاب در قم کمتر از ۱۰۰ نفر و در سراسر کشور کمتر از ۱۰۰۰ نفر معتکف می شدند ولی امروزه زمانی که این مراسم معنوی آغاز می شود، حدود یک میلیون جوان در مساجد کشور حضور می یابند و معتکف می شوند. برگزاری با شکوه آیین های مذهبی، توسعه زیارت عتبات معصومین، گسترش شعائر دینی، بیداری مسلمانان و…، همگی از برکات نظام جمهوری اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با بیان این که امروزه با وجود پویایی نظام جمهوری اسلامی ایران و جایگاهی که آن دارد، برخی اظهارنظرهای غیر واقعی و اشتباه نسبت به آن روا می دارند، گفت: در ۱۲ فروردین بیش از ۹۸ درصد مردم به برپایی حکومت اسلامی در ایران رأی دادند.
وی افزود: با گذشت ۳۸ سال از عمر نظام جمهوری اسلامی ایران، فتنه های زیادی در داخل و خارج کشور بروز کرد که نظام اسلامی به دلیل پویایی توانست از همه آنها سربلند بیرون بیاید و حتی یک وجب از خاک آن را به دشمنان ندهند، در حالی که اگر حکومتی غیر از جمهوری اسلامی در ایران حاکم بود، مشخص نبود دچار چه سرنوشتی می شدیم.
رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا رشد و توسعه را از دیگر نشانه های پویایی نظام اسلامی برشمرد و گفت: با بروز این همه فتنه در داخل و فتنه هایی که از خارج کشور بر ما تحمیل شد، رشد و توسعه گسترده ای در کشور شاهد هستیم که نشان دهنده پویایی نظام اسلامی ماست.
وی درباره تهدید اصلی برای نظام اسلامی گفت: از جمله آسیب هایی که نظام اسلامی را از دورن تهدید می کند، این است که مردم دنیای خود را بیشتر از اسلام دوست داشته باشند. آموزه های دینی انسان ها را توصیه می کند که خانواده و فرزندان خود را دوست داشته باشند، ولی این علاقه نباید بیشتر از علاقه ما نسبت به خدا، رسول خدا و جهاد در راه اسلام باشد.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری افزود: اگر مادری اسلام را از فرزند خود بیشتر دوست داشته باشد، فرزند خود را به جبهه می فرستد ولی در صورتی که فرزند خود را بیشتر دوست داشته باشد، هیچگاه او را به جبهه نمی فرستد.
وی با بیان این که اگر دغدغه مردم یا مسئولان نسبت به اسلام کم باشد، جمهوری اسلامی ایران باقی نمی ماند، گفت: اوایل انقلاب مردم تحت هر شرایطی نسبت به اسلام دغدغه مند بودند و در هر شرایطی در صحنه می ماندند. متأسفانه امروزه حتی در بین افراد به ظاهر دین دار، کم توجهی به اسلام و دستورات دینی مشاهده می شود.
رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا افزود: اگر مسئولان، مسئولیت، ماشین های ضد گلوله، حقوق و درآمد و… را بیشتر از اسلام دوست داشته باشند، یا مردم دنیا را به اسلام ترجیه دهند، این مسئله برای نظام خطرناک است.
وی با اشاره به برخی که نه تنها دنیایشان را از اسلام بیشتر دوست دارند، بلکه تلاش می کنند دیگران را نیز از اهمیت دادن به اسلام بازدارند، گفت: برخی افراد، والدینی را که فرزندان خود را برای دفاع از حرم اهل بیت علیه السلام به سوریه می فرستند، ملامت کرده و زخم زبان می زنند.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری ارتباطات در ادارات، مغازه ها و… را از دیگر عرصه هایی دانست که در صورت داشتن اشکال، نظام را از درون تهدید می کند، گفت: اگر به جای این که در محل خدمت خود تلاش صادقانه داشته باشیم، به فکر کار شخصی و رسیدگی به امور نزدیکان، رفیقان و یاحزب و گروه خود باشیم، نظام خود رادر خطر نابودی قرار داده ایم.
وی افزود: کسی که می خواهد مردم را به حضوردر انتخابات تشویق کند، باید آنها را به انتخاب فرد با تقوا، اصلح و شایسته تشویق کند، ولی اگر معیار بهتر بودن یا اصلح بودن را جزو لیست خود بودن باشد، گرفتار حزب بازی شده ایم که برای نظام خطرناک است.
رئیس هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا کم کاری و تنبلی مردم و مسئولان را از دیگر آسیبب های نظام اسلامی دانست و گفت: در روزهای جنگ که همه مردم برای حفاظت از نظام اسلامی بسیج شده بودند، کسی کارت ورود و خروج نمی زد، مردم و مسئولان ۲۴ ساعته برای جهاد آماده بودند ولی امروزه نسبت به کار و تلاش کمتر از گذشته اهتمام می شود.
وی چهارمین آسیب برای نظام اسلامی را ترس عنوان کرد و گفت: در جامعه اسلامی نباید از بزرگ نمایی دشمن، مشکلات، به نتیجه نرسیدن، سرزنش مردم و… ترسید. در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، نترسیدن مردم موجب شد که به پیروزی برسیم ولی امروزه برخی دچار هراس شده اند. امریکا و اسرائیلی که دارای صدها کلاهک هسته ای است، مگر گفت و گو متوجه می شود؟ در مقابل آنها مذاکره جوابگو نیست، باید موشک قاره پیما را در دست بگیریم و بعد مذاکره کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری با تأکید بر این که با دست خالی که نمی توان با این کشورها به مذاکره پرداخت گفت: تا زمانی که هراسی از دشمنان و مشکلات در جامعه نداشته باشد، می توانیم بر روی پاهای خود بایستیم. مسئولان و مردم باید بدانند که نظام اسلامی حضرت زهرا(س) و امام حسین(ع)، امام زمان(عج) و۲۳۰ هزار خون شهید دارد، بنابراین نباید هراسی داشته باشند.
وی در پایان افزود: مهم ترین آسیبی که نظام اسلامی ما را تهدید می کند، این است که روزی برسد که خدای ناکرده مردم ولایت فقیه را تنها بگذارند. وقتی نظام و خیمه آن سربلند است که ستون ولایت آن یار و یاور داشته باشد.