در آستانه میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، بانوی برزیلی در حرم مطهر رضوی به دین اسلام و مذهب حقه تشیع مشرف شد.

به گزارش پرس شیعه؛ «رافائلی» بانوی تازه مسلمان برزیلی با حضور در دفتر مدیریت زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی تمایل خود را برای تشرف به دین مبین اسلام اعلام کرد و پس از آن با ادای شهادتین به دین مبین اسلام مشرف شد.
وی پس از تشرف، درباره انگیزه این انتخاب گفت: افراد بسیاری هستند که اعتقاد به دین و آیینی غیر از اسلام دارند که مورد لطف خداوند قرار می‌گیرند و چشمشان به حقیقت مذهب حقه تشیع روشن می‌شود.
این بانوی تازه مسلمان افزود: من با مشاهده تبلیغات منفی علیه اسلام و مسلمانان، برای مطالعه و بررسی در مورد اسلام و مذهب شیعه کنجکاو شدم و با مطالعه و تحقیق به اسلام روی آوردم.
رافائلی گفت: تنها دین اسلام و مذهب تشیع است که در برابر ظلم سر فرود نمی آورد و برای مبارزه با امپریالیسم سینه خود را سپر کرده است.
وی بیان کرد: دین باید پاسخگوی بسیاری از دغدغه های درونی و عمیق من باشد و بتواند به سوالاتم پاسخ دهد در حالی که در مذهب سابقم این نیاز برآورده نمی‌شد.
وی اظهار کرد: شیوه آشنایی من با دین اسلام از طریق «مرکز اسلامی امام حسین(ع)» در شهر ریودوژانیرو بود؛ این مرکز که جزو مراکز ضد صهیونیسم است نقش تاثیرگذاری در رشد تفکرات و عقاید مذهبی و دینی در من داشت.
این بانوی تازه مسلمان تاکید کرد: اسلام بهترین دینی است که خداوند برای بشریت فرستاده و پیروی مستمر از دستورات اسلام، راه سعادت و نجات انسان را نشان میدهد.
وی با بیان اینکه به مذهب تشیع علاقه‌ بسیاری دارم و به حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) عشق می‌ورزم، ادامه داد: ارادت به اهل بیت(ع) و ساحت مقدس امام حسین(ع) نه تنها در دل شیعیان بلکه در دل هر انسان آزاده‌ای رسوخ کرده است.
رافائلی اظهار کرد: نهاد خانواده در اسلام و ایران بسیار مقدس است و دارای جایگاه والا و عظیمی است و اینکه ساختار خانواده تا این حد حفظ شده، برایم جالب است.
او ادامه داد: در آمریکای لاتین تفکرات ضد امپریالیستی در حال گسترش است و کشورهای پیشرفته غربی تلاش دارند تا از راه حفظ وابستگی‌های اقتصادی و مالی، ملت‌ها‌ و کشورها را به استثمار بکشند.

رئیس اداره زائران غیر ایرانی آستان قدس رضوی نیز در این مراسم با اشاره به اهمیتی که اسلام به زنان می دهد و ارزش والایی که برای کرامت زنان قائل است، گفت: زن در دین اسلام، از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و اسلام برای مقام او احترام وی‍ژه‌ای قائل است.
محمدرضا رضایی گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) بهترین و کاملترین الگو و نمونه برای زنان عالم است و خداوند برای ایشان سوره ای به نام کوثر نازل کرده است. اینکه در آستانه میلاد با سعادت این بانوی بزرگوار به دین مبین اسلام مشرف می شوید را به فال نیک می‌گیرم.
وی افزود: نبی مکرم اسلام(ص) جایگاه زن را در جامعه تعالی بخشید و حضرت زهرای مرضیه(س) را به جهانیان به عنوان اسوه معرفی کرد.
شایان ذکر است، در پایان این مراسم یک جلد قرآن کریم به زبان اسپانیولی، کتاب هایی درباره اسلام و هدایای فرهنگی به این بانوی تازه مسلمان اهداء شد.