قریب از ۴۰ سال از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد و دوستان کمی داریم؛ چراکه ما به دنبال اسلام واقعی و حقیقی بودیم؛ دشمنان دشمنی خود را داشته و در ماهواره ها علیه ما سخن می گویند؛ اما بحمدالله نظام ما برپاست؛ چراکه امام زمان(عج) بر شیعیان نظر دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم با اشاره به توقيعي که از ناحيه امام عصر (عج) براي شيخ مفيد (ره) صادر شد، اظهار داشتند: حضرت فرمودند: «إِنَّا غَيْرُ مُهمِلِينَ لِمُرَاعَاتِكُم وَ لَا نَاسِينَ لِذِكْرِكُم وَ لَو لَا ذَلِكَ لَنَزَلَ بِكُمُ اللَّأوَاءُ وَ اصطَلَمَكُمُ الْأَعدَاءُ/ همانا، ما از رعايت حـال شما كوتاهى نمى ‏كنيم و شما را از ياد نمى ‏بريم، چه، در غير اين صورت سختي ها و گرفتاري ها برشما فرو مى ‏آيد و دشمنان شما را ريشه‏ كن كرده و از بين مى‏برند».

ایشان با اشاره به این توقیع، ابراز داشتند: قریب از 40 سال از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد و دوستان کمی داریم؛ چراکه ما به دنبال اسلام واقعی و حقیقی هستیم؛ دشمنان، دشمنی خود را داشته و در ماهواره ها بر علیه ما سخن می گویند؛ اما بحمدالله نظام ما برپاست؛ چراکه امام زمان(عج) بر شیعیان نظر دارند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: وقتی امام زمان(عج) به فکر ماست، ما نیز باید سرباز خوبی باشیم و سرباز خوب، علم و دانش خوب می خواهد؛ پس حوزه ما باید علمی باشد و عالم تربیت کند.

حضرت آیت الله سبحانی در پایان بر پیش مطالعه طلاب نیز تأکید کردند و گفتند: پیش مطالعه برای فهم درس لازم و از گذشته در حوزه های علمیه مرسوم بوده است.