قریب از ۴۰ سال از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد و دوستان کمی داریم؛ چراکه ما به دنبال اسلام واقعی و حقیقی بودیم؛ دشمنان دشمنی خود را داشته و در ماهواره ها علیه ما سخن می گویند؛ اما بحمدالله نظام ما برپاست؛ چراکه امام زمان(عج) بر شیعیان نظر دارند.

به گزارش پرس شیعه؛ حضرت آیت الله سبحانی صبح امروز در درس خارج اصول در مسجد اعظم قم با اشاره به توقیعی که از ناحیه امام عصر (عج) برای شیخ مفید (ره) صادر شد، اظهار داشتند: حضرت فرمودند: «إِنَّا غَیْرُ مُهمِلِینَ لِمُرَاعَاتِکُم وَ لَا نَاسِینَ لِذِکْرِکُم وَ لَو لَا ذَلِکَ لَنَزَلَ بِکُمُ اللَّأوَاءُ وَ اصطَلَمَکُمُ الْأَعدَاءُ/ همانا، ما از رعایت حـال شما کوتاهى نمى ‏کنیم و شما را از یاد نمى ‏بریم، چه، در غیر این صورت سختی ها و گرفتاری ها برشما فرو مى ‏آید و دشمنان شما را ریشه‏ کن کرده و از بین مى‏برند».

ایشان با اشاره به این توقیع، ابراز داشتند: قریب از ۴۰ سال از عمر جمهوری اسلامی ایران می گذرد و دوستان کمی داریم؛ چراکه ما به دنبال اسلام واقعی و حقیقی هستیم؛ دشمنان، دشمنی خود را داشته و در ماهواره ها بر علیه ما سخن می گویند؛ اما بحمدالله نظام ما برپاست؛ چراکه امام زمان(عج) بر شیعیان نظر دارند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: وقتی امام زمان(عج) به فکر ماست، ما نیز باید سرباز خوبی باشیم و سرباز خوب، علم و دانش خوب می خواهد؛ پس حوزه ما باید علمی باشد و عالم تربیت کند.

حضرت آیت الله سبحانی در پایان بر پیش مطالعه طلاب نیز تأکید کردند و گفتند: پیش مطالعه برای فهم درس لازم و از گذشته در حوزه های علمیه مرسوم بوده است.