زنجان- امام جمعه ابهر گفت: اقتصاد مقاومتی نسخه‌ای بی بدیل برای نجات و بلکه پیشرفت اقتصاد کشور در تمامی ابعاد است.

به گزارش شیعه پرس؛ حجت الاسلام جعفر رحیمی در خطبه های نماز جمعه شهر ابهر افزود: اکنون وقت آن است که مسؤولان امر در محکمه وجدان خویش پاسخ گویند که چه میزان از دغدغه‌های رهبری انقلاب و مردم شریف ایران را در مبارزه با فساد؛ به‌ویژه فساد مالی و اقتصادی، در عمل پاسخ گفتند.

وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی؛ نسخه‌ای بی‌بدیل برای نجات و بلکه پیشرفت اقتصاد کشور در تمامی ابعاد، علی‌رغم اعتراف همگان به‌ویژه تیم اقتصادی دولت یازدهم و شخص رئیس دولت که استاد حرف و سخن بوده و هستند، حال به‌دور از کشمکش‌های عرصه سیاست و قدرت، باید واقع‌بینانه به ارزیابی عملکردها نشست که آیا با همه سیاه‌نمایی‌ها و کاسه و کوزه‌ بر سر دیگران شکستن‌ها، چه اقدام مفیدی در راستای عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته شده است.

حجت الاسلام رحیمی افزود: آیا به همان میزان که برای برجام و جلب نظر سرمایه‌گذاران خارجی و رفع تحریم ها، دغدغه داشته و تلاش‌های مفید و غیرمفیدی داشته‌ایم، برای حل معضلات و مشکلات مختلف اقتصادی بر مبنای اقتصاد مقاومتی نیز قدمی برداشته‌ایم. البته موارد در مورد فرهنگ انقلاب و اصول مکتب امام و جبهه مقاومت نیز چنین است که آینده سخن می گوییم.

امام جمعه ابهر یا یادآوری اینکه تا به امروز در خصوص مبارزه با فساد، به‌ویژه فساد مالی و اقتصادی، حرف‌های زیادی زده شده است افزود: آن‌قدر در این خصوص صحبت شده که فریاد مقام معظم رهبری دلسوز و دردآشنای انقلاب‌مان بلند شد که کمتر حرف بزنید و بلکه در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی طرحی نو و اقدامی قاطع و انقلابی دراندازید و در همین‌راستا سران سه قوه و مسئولان امر را در دستورالعمل ۸ ماده‌ای مخاطب قرار دادند.

بیشتر بخوانید.....
آمریکا و تکفیری ها یک هدف مشترک دارند

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه امروزه بزرگ‌ترین خدمت و عبادت، اشتغال‌زایی و در فکر مردم بودن است افزود: مسئولان نباید حرف بزنند، آن‌ها باید عمل کنند.

امام جمعه ابهر گفت: بعضی‌ها مع‌الاسف خیلی خوب حرف می‌زنند، در حالی که آن‌ها وظیفه عمل دارند.

وی ادامه داد: باید بی‌صدا و بدون قیل و قال در حیطه کاری و مسئولیتی خود به پاکی کار کنند.

حجت الاسلام رحیمی افزود: البته اگر در جایی دیدند به مردم ظلم می‌شود باید فریاد برآورند. اگر دیدند قانونی غلط مردم را گرفتار کرده، باید فریاد بیاورند و قانون غلط را عوض کنند. باید انقلابی سخن بگویند، باید انقلابی از ارزش‌ها دفاع کنند و بر علیه ضد ارزش‌ها سخن بگویند، اما در حیطه کاری خود شعار ندهند و اقدام و عمل داشته باشند.