زاهدان-امام جمعه موقت زاهدان گفت: ۱۲ فروردین ماه را باید روز آزادی عقیده دانست چرا که مردم در یک همه پرسی آزاد به جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام احمد راهداری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه ۱۳ فروردین ماه زاهدان اظهار داشت: مردم در ۱۲ فروردین ماه ۱۳۵۸ در یک دموکراسی کامل آزادانه با انتخاب خود به جمهوری اسلامی ایران رای دادند.

وی افزود: این رای ۹۸ درصدی مردم به جمهوری اسلامی ایران به خوبی پشتوانه قوی برای انقلاب مردمی بود که به جهانیان نشان داد که این حکومت اسلامی تنها نیست و مردم یاور آن اند.

امام جمعه موقت زاهدان بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ۵۷، شاهد تهدید ها و حرکات کور زیادی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی و گروه های اجیر شده تروریستی در گوشه کنار کشور بودیم که نشان دهند این حکومت تازه ایجاد شده مقبولیت لازم را ندارد.

وی افزود: اما مردم به بهترین شکل با لبیک به فرمان امام راحل(ره) در مشارکتی تاریخی و ماندگاری در تاریخ سیاسی و دموکراسی نظام سیاسی مبتنی بر دین، به جمهوری اسلامی ایران رای مثبت دادند.

حجت الاسلام راهداری تاکید داشت: با وجود اینکه این انقلاب را مردم ایجاد کرده بودند و نیازی به آن همه‌پرسی نبود، اما با این حال امام خمینی (ره) به ملت احترام گذاشت و این همه‌پرسی را برگزار کرد، زیرا هدف ایشان جاری کردن دموکراسی دینی و اسلامی در جامعه بود.

وی افزود: مردم نیز به بهترین شکل در این صحنه مشارکت حاضر شده و به جمهوری اسلامی ایران رای دادند و این پشتوانه مردمی را همواره طی سال های روی کارآمدن این نظام مردمی و دینی در صحنه های مختلف انتخابات مشاهده می کنیم که قابل تقدیر است.

امام جمعه موقت زاهدان با اشاره به ۱۳ فروردین ماه روز طبیعت، بیان کرد: این روز باید به بهترین شکل با توجه به شرایط اقلیمی سیستان و بلوچستان پاسداشت و نگهبان طبیعت بود.

حجت الاسلام راهداری اظهار داشت: باید از طبیعت هم استفاده مادی کنیم و هم استفاده معنوی و به نشانه‌ها و آیات الهی در طبیعت بنگریم چرا که هر برگ شکوفه آیه‌ای از آیات الهی است.