اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بر همت مردم و مسئولان برای به حرکت در آوردن چرخ های تولید در استان تاکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی با افزایش بهره‌وری و همت آحاد جامعه میسر می شود.

به گزارش پرس شیعه؛حجت الاسلام قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: در سال اقتصاد مقاومتی باید تاکید بسیاری بر راه اندازی تولید در جامعه و افزایش صادرات داشته باشیم و اسلام نیز همواره بر فعالیت و تلاش سالم تاکید داشته است.

وی افزود: در قرآن کریم در آیات فراوان و در روایات نیز در مورد برکات و حسنات تلاش و پشتکار و کسب روزی حلال تاکید شده و اگر به دنبال دست یافتن به سربلندی بیشتر و مقاومت در برابر کشورهای مستکبر و زورگو هستیم، باید تلاش کنیم تا اقتصاد کشور به شکوفایی برسد.

امام جمعه اراک تصریح کرد: بخش عمده ای از رشد اقتصادی در گرو افزایش بهره وری و بهره گیری مناسب و به نحو احسن از امکانات و منابع کشور است تا گره از کار واحدهای تولیدی و صنعتی استان که در حال حاضر بسیاری از این واحدها با ۴۰درصد ظرفیت خود کار می کنند باز شده که باید در این زمینه برنامه ریزی های درست و دلسوزانه انجام شود.

دری نجف آبادی گفت: تحقق اهدافی چون رشد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی مستلزم این است که تمام آحاد جامعه در این زمینه با یکدیگر همصدا و متحد حرکت کنند و در سایه این تعامل است که رشد اقتصادی شکل می گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تاکید کرد: استان مرکزی در سال جدید باید استان کار، تلاش، همت و جهاد باشد و فرهنگ کار و تولید، قناعت، معیشت سالم، پرهیز از افراط و تفریط و اسراف و تبذیر بیش از پیش نهادینه شود و این رمز موفقیت و سربلندی هر جامعه ای است.

دری نجف آبادی افزود: در سال جدید باید همت های بلندی در راستای تسهیل ازدواج در جامعه انجام شود و علاوه بر تسهیل این امور از سوی متولیان امر ازدواج، مردم نیز با پرهیز ارز ریخت و پاش در ازدواج ها به افزایش این امر مقدس و پسندیده در جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به لزوم حرفه ای گرایی و مهارت آموزی در جامعه و پرهیز از مدرک گرایی بیان داشت: مدارک تحصیلی در جامعه برای ما مشکلی را رفع نمی کند بلکه در برخی مواقع مشکل نیز ایجاد می کند و اگر می خواهیم نیروی کار فعال تربیت کنیم باید از مدرک گرایی فاصله گرفته و به سمت مهارت آموزی و تخصص عملی پیش رویم.

دری نجف آبادی افزود: در این راستا باید شرکت های دانش بنیان مورد توجه و حمایت قرار گیرند و آمار فعالیت اینگونه موسسات افزایش پیدا کند.

امام جمعه اراک با اشاره به روز جهانی کتاب کودک اظهار داشت: با توجه به اهمیت آموزش های دوران کودکی و تاثیر این آموزش ها در تمام دوران زندگی افراد، باید در این زمینه توجه خاصی اعمال شود تا محتوای کتاب های کودکان در راستای اصول تربیتی صحیح باشد و سازمان های متولی، بر کودکستان ها و مهدهای کودک نیز در این زمینه نظارت داشته باشند.

دری نجف آبادی با اشاره به روز ذخایر ژنتیکی و زیستی گفت: ذخایر زیستی و زنتیکی گنجینه هایی هستند که طی هزاران سال به وجود آمده اند و حفظ آنها اهمیت ویژه ای دارد و در این راستا باید از سرمایه های منابع طبیعی کشور صیانت کنیم.

امام جمعه اراک همچنین در سخنان خود در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه این شهر، به روز سلامت و بهداشت، سالروز شهادت شهید آوینی و شهید صدر اشاره کرد.