قزوین- امام جمعه قزوین گفت: کسانی که آلزایمر گرفته اند و با سخنان بیجای خود اقتدار دفاعی کشور را زیر سوال می برند و در مسیر دشمن حرکت می کنندرا توسط مردم آگاه سرجایشان می نشانیم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی اظهارداشت: سخنان رهبری در جمع مداحان مطالباتی دارد که باید از سوی مداحان مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: رسالت مداحان براساس مطالبات رهبری این است که مردم را در شعار نگه ندارند بلکه تلاش کنند تا شعور مردم بالا برود و در مناسبت های صفر، محرم، شهادت ها که فرصت های معنوی ارزشمندی است نسبت به بیان سیره ائمه و واقعیت های دینی تلاش کنند.

امام جمعه قزوین بیان کرد: نباید به خرافات دامن زده شود و اگر مسائل درست به مردم منتقل نشود باشد شاهد افزایش خرافات در جامعه باشیم که در این راستا نقش مداحان مهم است.

نظام اسلامی مراقب خائنان و فراموشکاران باشد

خطیب جمعه قزوین با اشاره به موضع گیری مقام معظم رهبری در خصوص زیر سوال بردن قدرت دفاعی کشور توسط برخی افراد تصریح کرد: از کسی که انتظار گستاخی نداشتیم مجددا شاهد سخنان سخیفی بودیم و آقایی آمده با سخنان خود آب به آسیاب دشمن می ریزد و به نفع دشمن اظهارنظر می کند.

وی گفت: اگر این فرد ناآگاه است و یا فراموشی گرفته باید دیگران و اطرافیانش مراقب باشند زیرا کسانی که آلزایمر می گیرند وابستگانش مواظب هستند تا خطایی نکند و رها کردن این افراد می تواند ویران کننده باشد.
عابدینی اظهارداشت: متاسفانه همین فرد در اوج مذاکرات هسته ای داستان رفتن خود به پاکستان را مطرح کردند و کد دادند که ما دنبال مسائل هسته ای بوده ایم و با یک حرف بیجا چقدر آسیب به کشور زدند و این بار نیز به نظر می رسد در مسیر دشمن حرکت می کند.

وی بیان کرد: این اولین بار نیست که این گونه سخنان مطرح می شود بارها چنین مسائلی مطرح شده و سپس تکذیب شده اما این بار دیگر قابل قبول نیست زیرا این افراد با این کار می خواهند هوشیاری و بیداری مردم را آزمایش کنند تا اگر کسی عکس العمل نشان نداد حرفهای خطرناک تری بزنند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین یادآورشد: این که گفته شود عصر موشک نیست و دوران مذاکره است در شرایطی که آمریکا هر روز سلاح هسته ای خود را به روز می کند و هنوز با گذشته ۶۰ سال از بمباران هیروشیما و ناکازاکی آثار این جنایت باقی است غلط است و در این وضعیت اعتماد به آمریکاه ساده لوحی است.

وی اضافه کرد: هنوز در مذاکرات مانده اند و جوهر توافق خشک نشده زیر آن زده اند و هنوز عده ای از اعتماد به دشمن سخن می گویند و دست بردار هم نیستند و به جای توجه به توانمندی داخلی دست تکدی به سوی دشمنان دراز کرده اند تا اقتدار کشور را زیر سوال ببرند.

عابدینی گفت: برخی آنقدر درگیر مسائل جناحی و منفعت طلبی شده اند که فهم و درک آنها خشک شده و عقلشان از یک تحلیل ساده نیز عاجز شده و اخیرا دچار آلزایمر شده اند و دشمن را اهل مذاکره معرفی می کنند.

موشک های ما دفاعی است

وی بیان کرد: این افراد ایران اسلامی را اهل جنگ و موشک معرفی می کنند اما خیانت هایی که از سوی انگلیس، آمریکا، سعودی و صهیونیست ها صورت گرفته را نادیده می گیرند و می خواهند ایران اقتدار نداشته باشد.

امام جمعه قزوین اظهارداشت: با افتخار می گوییم آری ما موشک داریم اما برای دفاع و بازدارندگی دشمنان است تا اگر کسی غلطی کرد پرتاب شود و دشمن را نابود کند و اجازه ندهیم حریم ما مورد تجاوز قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دشمن به اندازه کافی به کشورمان نسبت ناروا می زند شما چرا در مسیر دشمن گام برمی دارید و خیانت می کنید لذا از مسئولان کشوری انتظار داریم فردی که با ناآگاهی یا فراموشی و یا خیانت طلبی امنیت کشور را به مخاطره می انداز را سر جایش بنشانند.

عابدینی گفت: نباید اجازه دهیم یک فرد نا آگاه آلزایمر گرفته که بر مبنای منافع آمریکا حرف می زند و عزت را از دیگران می طلبد و با سخنان فتنه انگیز وحدت مردم را به خطر انداخته و امنیت را خدشه دار کرده رها شود.

حماسه آزادی خرمشهر با لطف الهی بود

وی با اشاره به سالروز عملیات فتح المبین اظهاردات: خرمشهر را خدا آزاد کرد و حتی در این عملیات نباید مغرور شویم و احساس کنیم فقط با توان رزمندگان این کار صورت بلکه وقتی رزمندگان صداقت نشان دادند خداوند به آنها قدرت داد و پیروزی را ارمغان آنها کرد.

گره زدن سبزه خرافات است/ عاقلانه رفتار کنیم

خطیب جمعه قزوین در خصوص رواج برخی خرافات در میان مردم اظهارداشت: این که به طبیعت می رویم و با گره زدن فکر می کنیم گره مشکلات باز می شود دامن زدن به خرافات است و عاقلانه نیست این مسائل را رواج دهیم.

وی بیان کرد: افکار شرک آلود و آمیخته به خرافات از دوران جهالت مانده و باید با عقل و منطق و ایمان دنبال گره گشایی از مشکلات باشیم.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: در روز طبیعت بیشترین اسیب را به منابع خدادادی می زنیم و رفتار عاقلانه ای با طبیعت نداریم لذا باید فرهنگ ما در این زمینه اصلاح شود.

عابدینی اظهارداشت: توجه به طبیعت نباید به یکروز محدود شود و صیانت از محیط زیست و طبیعت باید با عزم همگانی دغدغه همه باشد.

وی در خصوص سالروز شهادت علامه سید محمد باقر صدر و خواهر گرایش این شهید نیز مطالبی بیان کرد.