همدان – نماینده ولی فقیه در استان و امام‌ جمعه همدان گفت: اقتصاد کشور باکارهای بخشنامه‌ای زمین‌گیر می‌شود.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی ظهر جمعه در خطبه های نماز جمعه همدان با بیان اینکه کشور اگر به دنبال برافراشتن پرچم حق و حقیقت در جهان است باید در گام نخست در تمامی مولفه ها خود کفا باشد، افزود: باید کار بخشنامه ای را برای رضای خدا و توفیق کشور کنار گذاشت.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری الگویی شایسته در تحقق اقتصاد مقاومتی را با راهکارهای عملی به مردم ارائه کرده‌اند تا ملت بتواند با تاسی به این راهکارها توان اقتصادی خود را افزایش دهد.

وی گفت: در مقابل همه تهدیدهایی که غرب در حوزه اقتصادی علیه ملت ایران انجام می‌دهد این تکیه بر توان داخلی است که می‌تواند ما را از وابستگی‌ها به بیگانگان نجات بدهد.

امام جمعه همدان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را باید از درون خانه آغاز و با اقدام و عمل به این پیام راهگشا، دشمنان نظام اسلامی را مایوس کرد، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی از امکانات فراوانی که در کشور وجود دارد به نحو مطلوب و عالمانه بهره گرفت بگونه ای که در صورت تحریم از سوی دشمنان نظام با هیچ مشکلی مواجه نشویم.

وی در ارتباط با روز انس با طبیعت نیز بیان کرد: ایران اسلامی در کاری ارزشمند روز ۱۳ فروردین را به روز طبیعت نامگذاری کرد تا با حضور در طبیعت به عظمت خالق آن پی ببریم اما برخی در توصیف طبیعت دچار اشتباه شده چرا که طبیعت را می بینند و به خالق هستی که طبیعت را آفریده توجه نمی کنند.

وی با تاکید بر اینکه خداوند در تمامی آفریده ها به خصوص طبیعت درسهایی نهفته است تا با توجه به آنها به توحید و عظمت خالق هستی دست یابیم، گفت: امروز نیز روز ۱۳ فروردین ماه و روز طبیعت است و این سنت از دیرباز بوده و عموم مردم بعد از تعطیلات در این روز در طبیعت حضور پیدا می‌کردند و در این خصوص باید عنوان کنیم که یکی از مهم‌ترین داشته‌های امروز همین فضای سبز و محیط زیست است که در خصوص نگهداری و حفاظت از آن به عنوان یک وظیفه ملی همه باید کوشا باشیم.