مشهد- امام جمعه موقت مشهداظهار کرد: آمریکا در راس فهرست موانع اقتصادی کشور نیست بلکه بسیاری از موانع و مشکلات پیش رو را باید در داخل جست و جو کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد باقر فرزانه در خطبه های نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر رضوی بیان کرد:برخی افزاد تنها آمریکا را در راس مشکلات می دانند و این در حالی است که سیاری از موانع و مشکلات پیش رو را باید در داخل جست و جو کرد.

وی ادامه داد: برخی از جریان ها که هدف خود را دستیابی به قدرت تحت هر شرایطی قرار می دهند خود بزرگترین مشکل در راه حل مشکلات اقتصادی و توسعه این کشور هستند.

امام جمعه موقت مشهد با اشاره به تلاش سیاسی برخی از احزاب و افراد برای دستیابی به کرسی مجلس اظهار کرد: برخی از گروه ها به هر قیمتی می خواهند به قدرت برسند که این موضوع دودش به چشم ملت می رود.

وی گفت: متاسفانه برخی این حرکت های سیاسی بین احزاب ما یک نوع شیوه خاص را نهادینه کرده و آن قدر یکدیگر را تخریب می‌کنند که دلهایشان از یکدیگر و از کینه پر می شود.

فرزانه بیان کرد: این گروه‌ها به جای اینکه بنیه اقتصادی ملت را تقویت کنند متاسفانه فکر جیب خود هستند و نتیجه آن رانت خواری‌ها و اختلاس‌هایی می‌شود که در نهایت بی اعتمادی مردم را به همراه خواهد داشت.

اقتصاد مقاومتی تحریم ها را خنثی می کند

امام جمعه موقت مشهد با بیان اینکه اجرای درست اقتصاد مقاومتی منجر به خنثی شدن تحریم ها می شود بیان کرد: در صورتی که رهنمود های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به سرانجام برسد و پیاده سازی شود کشور در برابر تهدیدها و فشار اقتصادی بیمه می شود.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را نجات بخش کشور در برابر آسیب داخلی و خارجی عنوان می‌کنند و از سوی دیگر براساس تحلیل ایشان، اقتصاد مقاومتی تحریم‌ها را بی اثر می‌کند و موجب می شود تا از ارزش‌ها و آرمان های خود دست برنداریم.

برخی افراد دلشان برای آمریکا پر می کشد

امام جمعه موقت مشهد همچنین با اشاره به جنایات و تاریخ ننگین آمریکا اظهار کرد: متاسفانه برخی افراد چشمشان را بر روی این جنایات بسته اند و سعادت و توسعه کشور را در قبال ارتباط با آمریکا می دانند و دلشان برای آمریکا پر می‌زند.

وی افزود: این افراد متاسفانه حرف‌هایی می‌زنند تا آمریکایی ها را خوشحال کنند اما غافل از این هستند که عزت مردم را زیر سوال می برند.

وی با بیان اینکه مردم باید در این راستا هوشیار بوده ونسبت به این حرکات بی تفاوت نباشند ادامه داد: ملت ایران چندین شاخصه دارد که در میان ملل دیگر سرآمد شده است بیان کرد: ایمان، ولایتمداری، فداکاری، مقاومت و ایستادگی، بصیرت، اتحاد و انسجام و همبستگی مهمترین این شاخصه‌ها هستند که در میان ملل دیگر دیده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در جامعه ما، آسیب‌هایی نیز وجود دارد که اگر این آسیب‌ها رشد کند و به حد خاصی از رشد برسد می‌تواند ملت را از جایگاه رفیع خود ساقط کند.

امام جمعه موقت مشهد مقدس خاطرنشان کرد: برای حل این مشکلات و برای متوقف کردن آن، چند سال است که مقام معظم رهبری مسئله‌ای را به عنوان اولویت کار در ایران مطرح می‌کنند و امسال نیز تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.