اصفهان – امام جمعه موقت اصفهان گفت: طبیعت و هر آنچه در آن است به انسان ها خدمت می کنند و اگر زندگی آنها به خطر بیفتد حیات بشر نیز مختل می شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه های نماز جمعه شهر اصفهان با اشاره به روز طبیعت و تاکیدات قرآن برای حفظ آن، اظهار داشت: انسان در این روز نه تنها به طبیعت مادی بلکه به طبیعت معنوی نیز باید توجه داشته باشد و از آن بهره ببرد.

وی ادامه داد: طبیعت و هر آنچه در آن است به انسان ها خدمت می کنند و اگر زندگی آنها به خطر بیفتد حیات بشر نیز مختل می شود.

امام جمعه موقت اصفهان تصریح کرد: طبیعت به ویژه در فصل بهار نشانه الهی است و باید هم به صورت مادی و نیز معنوی از طبیعت بهره مند شویم.

وی با اشاره به برخی مناسبت های هفته از جمله شهادت آیت الله محمدباقر صدر و خواهر ایشان بنت الهدی و نیز شهادت شهید شمس آبادی، اظهار داشت: کتاب های مختلفی در زمینه فلسفه و اقتصاد از سوی آیت الله صدر نوشته شده است.

حجت الاسلام میردامادی افزود: در نهایت این دانشمند زیر بار ظلم صدام نرفت و در نهایت زیر شکنجه های رژیم بعثی با خواهر خود به شهادت رسید.

وی به لزوم داشتن روحیه و اخلاق خوب به دور از رذیلت ها اشاره کرد و گفت: خانواده ها باید با از بین بردن صفات ناپسند در خود، نگذارند بداخلاقی به خانواده راه یابد.