آیت الله کمالی گفت: سپاه در دل و جان مردم ایران بزرگ جای گرفته است و اقدامات مزورانه افرادی مانند دونالد ترامپ نمی تواند موجب جدایی سپاه از ایرانیان شود.

به گزارش پرس شیعه، آیت الله حسن کمالی، استاد حوزه علمیه و دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر حوزه های دین، فرهنگ و روانشناسی و با اشاره به سخنان بیهوده ترامپ درباره تروریست خواندنِ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: وظیفه پاسداری از انقلاب و نظام، طبق قانون اساسی بر عهده سپاه پاسداران است و سپاه این مسئولیت را در همه عرصه های اعتقادی، فرهنگی، محرومیت زدایی، سازندگی و اقتصادی به خوبی انجام داده است و همین عملکرد، بهترین جواب به لفاظی های ترامپِ کم خرد است.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نیروهای سپاه پاسداران، همیشه آماده جانفشانی و فداکاری برای کشور هستند و هر زمان ولی فقیه، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای دستور بدهند، اسرائیل را با خاک یکسان می کنند، افزود: البته رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، دفاع از تمامیت ارضی ایران عزیز است و هیچگاه راهبرد تهاجمی نداشته است.

الگوبرداری عراق و سوریه از سپاه پاسداران

نویسنده و پژوهشگر حوزه های دین، فرهنگ و روانشناسی درخصوص لفاظی های ترامپ؛ رئیس جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران مبنی بر قراردادن سپاه در فهرست گروه های تروریستی، خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران در زمره نیروهای ارزشمندی است که از دل نهضت امام خمینی(ره) برخاسته و منشا تحولات بسیار بزرگی در ایران و منطقه بوده است و امروزه شاهد شکل گیری چنین نیروی با اخلاصی در عراق و سوریه هستیم.

آیت الله کمالی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابله و مبازره با گروهک های تروریستی، همچون طالبان، القاعد و داعش، نقش تاثیرگذاری داشته است و اکنون محبوب دلهای آزادگان منطقه و حتی جهان است.

امام جماعت مسجد وفا، تلاش های مذبوحانه دولت آمریکا علیه سپاه را بیهوده خواند و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب با فعالیت های سازنده، مکتبی و ولایی خود، در دل و جان مردم ایران بزرگ جای گرفته است و اقدامات مزورانه افرادی مانند دونالد ترامپ نمی تواند موجب جدایی سپاه از ایرانیان شود.

پژوهشگر حوزه های دین، فرهنگ و روانشناسی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه ای از نیروهای متدین، ارزشی، ولایت مدار، مُخلِص و جان بر کف است، یادآور شد: توانمند شدن سپاه در سالیان اخیر که در حمله موشکی به مواضع داعش، نمونه ای از آن را مشاهده کردیم، به اندازه ای است که اگر دشمن در خارج از مرزهای کشور، کاری بر علیه ایران انجام دهد سپاه جواب آن ها را محکم و قاطعانه می دهد.

دشمن، توانمندی سپاه پاسداران را برنمی تابد

آیت الله کمالی درخصوص تحریم های جدید آمریکا علیه ملت بزرگ و انقلابی ایران به ویژه علیه سپاه  پاسداران، گفت: یکی از دلایل مهمِ وضع این تحریم از سوی دولت آدمکش آمریکا، به اثر بخش بودن سپاه بر می گردد؛ آنها اکنون که سپاه پاسداران توانمند شده و محکم در برابر آنان ایستاده است، برای تضعیف آن تلاش می کنند.

وی درباره لفاظی آمریکا نسبت به سپاه پاسداران، یادآور شد: مواضع دولتمردان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین تمامی ائمه جماعات و مسجدی های کشور، در قبال سپاه، بسیار روشن است؛ سپاه یک نهاد رسمی، انقلابی و ارزشی نظام ایران است. مردم ایران، هیچ‌گاه ایثار و شهادت های نیروهای سپاه پاسداران را در دفاع از کشور و نظام فراموش نمی‌کنند.

امام جماعت مسجد وفا با بیان اینکه اگر آمریکا بخواهد عنوان تروریست را برای سپاه پاسداران به کار ببرد، خودش را در صف تروریست‌ها قرار می‌دهیم، خاطرنشان کرد: نه تنها ما ملت ایران به سپاه مباهات می‌کند بلکه جهان و بشریت نیز باید از سپاه قدردان باشند. بنابراین هر کشوری که بخواهد نسبت به سپاه، موضع خصمانه و ظالمانه داشته باشد، ما او را دشمنِ ملت ایران می دانیم. سخن آخر اینکه، مردم ایران، نیروهای انقلابی و ارزشی سپاه پاسداران را فرزندان مجاهد و با اخلاص خود می داند.