وزیر دفاع عربستان سعودی گفت: عربستان در صورتی میزان تولید نفت خود را تثبیت می کند که ایران و دیگر تولید کننده های اصلی نفت نیز این کار را انجام دهند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه روسیا الیوم، «محمد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان سعودی طی مصاحبه ای با بلومبرگ اظهار داشت: عربستان در صورتی میزان تولید نفت خود را تثبیت می کند که ایران و دیگر تولید کننده های اصلی نفت نیز این کار را انجام دهند.

بر اساس این گزارش محمد بن سلمان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در صورتی که همه کشورها بر تثبیت میزان تولید نفت توافق کنند، ما نیز آماده اجرای آن هستیم.

وی همچنین گفت: در صورتی که هر یک از کشورها اقدام به افزایش میزان تولیدش کند، ما نیز در چنین حالتی فرصت هایی که برایمان پیش بیاید را از دست نمی دهیم.

وزیر دفاع عربستان همچنین از تصمیم این کشور برای افتتاح صندوقی با سرمایه ۲ تریلیون دلار برای مرحله پس از نفت خبر داد.

گفتنی است تاکنون روسیه، قطر، عربستان و ونزوئلا برای توقف میزان تولید نفت به شرط پیوستن دیگر کشورها به این توافق نامه، به توافق رسیده اند. ایران از این توافق نامه حمایت کرده ولی اعلام داشته است بنا به دلیل اینکه پس از لغو تحریم ها قصد دارد جایگاه سابق خود در بازار نفت را به دست آورد برای کاهش تولید خود اعلام آمادگی نکرده است.