وزیر بهداشت در یاداشتی درباره لغو سفر رییس جمهوری به اتریش نوشت: با اطلاع دقیق از جزئیات رویداد اعلام می کنم که رئیس جمهوری شجاعانه و از موضع عزت، حکمت و مصلحت یک تصمیم انقلابی گرفت.

به گزارش پرس شیعه؛ سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یاداشتی در شبکه تلگرام درباره لغو سفر حسن روحانی به اتریش نوشت: با اطلاع دقیق از جزئیات رویداد، اعلام می کنم که رئیس جمهوری شجاعانه و از موضع عزت، حکمت و مصلحت یک تصمیم انقلابی گرفت. تا از این پس، همه میزبانان نماینده ملت رشید و عزیزمان بدانند که عزت و اقتدار ایران و ایرانی از چه درجه اهمیتی برخوردار است.

وی ضمن انتقاد از یک برنامه پخش شده از رسانه ملی درباره لغو سفر رییس جمهوری به اتریش، آن را در راستای تضعیف منافع ملی دانست و نوشت: متحیرانه برنامه ای دیدم که آشکارا رویکرد رییس جمهور اتریش و مقامات آن کشور را بر موضع ریاست جمهوری خودمان ترجیح می داد. اینکه گویی « امنیت در حد اعلا برقرار بوده، تدابیر شدید امنیتی درست شبیه سفر رؤسای جمهور روسیه، چین و آمریکا در نظر گرفته بوده» و … لذا اطلاعیه دفتر رییس جمهوری ایران بی اساس است!

وزیر بهداشت نوشته است: من دیپلماسی بلد نیستم ولی غرور دینی و ملی آقای روحانی و استواری و سخت گیری ایشان در برخورد با تروریست ها و آدم کشها را می ستایم. و به این تصمیم انقلابی، شجاعانه و هوشیارانه، که عزت و منافع پایدار کشور را بدنبال دارد؛ علی رغم هر خسارت احتمالی و کوتاه مدت، از صمیم قلب احترام می گذارم.

رئیس جمهوری اسلامی ایران قرار بود روز سه شنبه ۱۰ فروردین به همراه تعدادی از وزیران و مشاوران هیاتی اقتصادی به وین سفر کند. این سفر در پاسخ به دعوت همتای اتریشی وی بود. اما این سفر به تعویق افتاد و دفتر رئیس جمهور علت آن را « ملاحظات امنیتی و تامین شرایط مطلوب تر در خصوص برنامه و توافقات مورد نظر دو کشور» اعلام کرد.