عضو هیات علمی دانشگاه آزاد شهرستان مینودشت با اشاره به اهمیت حضور کودکان از سنین پاینن تر در برنامه ها و محافل قرانی گفت: ترغیب کودکان به سمت قرآن کریم و فراگیری این کتاب اسمانی ، اولویت خانواده ها باشد.

به گزارش پرس شیعه؛ علیرضا امینی عضو هیات علمی و رییس دانشگاه آزاد شهرستان مینودشت در چهل و دومین کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم یادبود شهید والا مقام شهید محمد ممشلی که پنجشنبه شب در مهدیه مینودشت برگزار شد، هدف از برگزاری محافل قرآنی را گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی در راستای اشاعه سبک زندگی اسلامی و انس بیشتر با قرآن عنوان کرد.
وی افزود: اگر بخواهیم در تمامی بخش ها موفق باشیم باید قرآن را به متن زندگی خود بیاوریم و از آن در همه لحظات بهره بگیریم، چراکه قرآن برای هر کاری برنامه ای دارد که انسان را به سوی کامیابی هدایت می کند.
وی قرآن را کتاب هدایت و راهنمای انسان ها عنوان کرد و گفت: این کتاب آسمانی نشان دهنده مسیر رشد بشر به سمت خداوند منان بوده که با بهره گیری از مضامین قرآنی می توان زندگی سالم و عاری از مشکل و آسیب داشته باشیم.
وی با تقدیر از حضور گسترده جوانان و نوجوانان و حضور پرشور کودکان در کنار خانواده ها در محفل قرآنی، افزود: حضور کودکان در سنین پایین در محافل قرآنی باعث می شود که در آینده این کودکان بیشتر با قرآن آشنا باشند و همواره از آن بهره ببرند.
امینی برپایی محافل انس با قرآن را برای صیانت از آرمان های والای انقلاب بسیار ضروری دانست و افزود:اهتمام به ترویج معارف قرآنی بهترین عامل در مقابل هجمه های بزرگ فرهنگی دشمنان دین و انقلاب اسلامی است.
وی با تاکید بر این که ما باید معرفت قرآنی داشته باشیم، افزود: جوانان ما باید به دنبال شناخت قرآن باشند و زمینه های پیشرفت خود را در آن کتاب آسمانی، دنبال کنند زیرا حقیقت تعالی بشر در آیات نورانی قرآن ذکر شده و امیدست که همه ما تحت تعالیم قرآن و آیات نورانی آن ، به سمت سعادت و کمال انسانیت حرکت کنیم.
در این مراسم جواد مظفری و محمد امین مسعودی از قاریان برتر استان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداختند و با اهدای لوح یادبود از خانواده شهید محمد ممشلی تقدیر به عمل آمد.
در پایان این محفل نورانی کودکان زیر ۱۰سال حاضر در مراسم، سوره های کوچک قرآن را تلاوت و جوایزی را به رسم یادبود دریافت کردند.