یکی از روحانیون اهل سنت شهر صیدا با اشاره به تحولات لبنان اظهار داشت: برخی به دنبال این هستند که به بهانه احمد الاسیر دوباره اوضاع را در لبنان و شهر طرابلس متشنج کنند، این در حالی است که ما در شهر صیدا و به خصوص در حوادث عبرا دیدیم که احمد الاسیر و طرافدار مسلحش چه قدر خرابی به بار آوردند.

به گزارش پرس شیعه؛«شیخ صهیب الحبلی» که امروز ۱۳ فروردین ۱۳۹۵ درخطبه های نماز جمعه مسجد حضرت ابراهیم (ع) صیدا سخن می گفت ادامه داد: برخی به دنبال این هستند که الاسیر را فردی مظلوم نشان دهند؛ اما من این تلاش را محکوم می کنم. او در به قتل رساندن تعدادی از سربازان و افسران ارتش لبنان دست داشت و طرافداران تروریستش هم با انجام انفجارهای ضاحیه، ده ها تن اززنان و کودکان بی گناه را به شهادت رساندند.

شیخ الحبلی در خصوص تحولات شهر “طرابلس” هم گفت: برخی که به دنبال رسیدن به قدرت هستند، می خواهند که به بهانه الاسیر شهر طرابلس را به هم بریزند، به خصوص که ما چند روز پیش شاهد آزادی یکی از افراد مسلح معروف این شهر و استقبال بزرگ از او بودیم. آیا ما شاهد دور جدید ناآرامی در شمال لبنان خواهیم بود؟ به خصوص که زمزمه هایی مبنی بر وجود نقشه هایی برای ایجاد ناآرامی از شهر عکار تا شهر طرابلس شنیده می شود.

این روحانی برجسته اهل سنت لبنان، مقاومت به شیوه های مختلف را تنها ضامن بازگشت مردم فلسطین به این کشور دانست و افزود: از همه گروه های فلسطینی می خواهم که با وحدت و هماهنگی در مقابل سیاست های سازمان آنروا برای محروم کردن مردم فلسطین از داشتن کمترین ابزار مقاومت شان بایستند، همچنین گروه های فلسطینی باید امنیت اردوگاه عین الحلوه را حفظ کنند و مانع از ناامنی در این اردوگاه شوند.

«احمد الاسیر» روحانی تکفیری اهل صیدا، در مرداد ۱۳۹۴ در حالی که چهره و نام خود را تغییر داده و با گذرنامه ای جعلی به نام «خالد العباسی» قصد سفر به آفریقا را داشت، در فرودگاه بین‌المللی «رفیق حریری» بیروت دستگیر شد.

به‌ نوشته روزنامه‌ الاخبار لبنان، الاسیر در بازجویی‌های وزارت دفاع این کشور، مهم‌ترین منبع تامین مالی و پشتیبانی خود را تشکیلات تروریستی «القاعده» و تروریست‌های وابسته به آن معرفی کرد. وی در اعترافات خود ارتباط با گروه‌های تروریستی “جبهه النصره”، “داعش” و “عبدالله عزام” را رد کرد اما اعتراف نمود که به دنبال انتقام از برخی شخصیت‌های “حزب‌الله”، “جنبش امل”،‌ گردان‌های مقاومت، افسران ارتش و برخی دیگر از شخصیت‌های نزدیک به آن‌ها بود.