رئیس سازمان رادیو رومانی در دیدار با سفیر کشورمان در بخارست برای همکاری با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ابراز علاقمندی کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ «اوویدیو میکولسکو» روز جمعه در دیدار با «حمید معیر» به قابلیت های همکاری های دو کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت و امکانات بخارست و تهران در آینده نزدیک می توانیم شاهد گسترش مناسبات بین سازمان رادیو رومانی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در سطوح عالی باشیم.
وی افزود: سازمان رادیو رومانی بعنوان یک رسانه مستقل شنیداری ۹۹ درصد کل کشور رومانی را به طور ۲۴ ساعته در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی پوشش رسانه ای می دهد.
وی همچنین با اشاره به اینکه این سازمان در اقصی نقاط مختلف به ۱۵زبان زنده دنیا برنامه رادیویی پخش می کند خاطرنشان کرد: ارتباطات میان رسانه های رادیویی بین رومانی و ایران و لزوم همکاری ها در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است و انعقاد تفاهم نامه میان رادیوهای دو کشور فرصت های مناسب را برای ارتقای همکاری های فنی و حرفه ای فراهم می کند.
این مقام رومانی با اشاره به اینکه اخبار جمهوری اسلامی ایران از طریق آژانس های بین المللی از رادیوی رومانی برای بیش از دو میلیون نفر از شنوندگان رادیویی پخش می گردد، گفت: امیدوارم که بطور متقابل ابعاد مختلف اخبار رومانی سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بطور مقتضی در برنامه های رادیویی ایران جهت شناخت هرچه بیشتر مردم پخش گردد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به مهم بودن گسترش همکاری بین صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و سازمان رادیوی رومانی گفت: ایران و رومانی با برخورداری از روابط تاریخی و سنتی از سابقه همکاری رسانه ای نیز برخوردارند بطوریکه سازمان رادیویی رومانی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می توانند با تقویت این همکاری ها نقش مهمی در بسط روابط دوجانبه و کمک به شناخت هرچه بیشتر دوملت نسبت به یکدیگر ایفا کنند.
‘حمید معیر’ دیدار متقابل مسئولین رسانه ای دوکشور در توسعه این همکاری ها را بسیار حائز اهمیت دانست و خطاب به رئیس سازمان رادیوی رومانی گفت که در این رابطه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آمادگی پذیرایی از جنابعالی و هیات همراه جهت گسترش و تعمیق مناسبات رادیویی میان دو کشور را درتهران دارد.
وی تاکید کرد: در جریان این سفر می توان یادداشت تفاهم همکاری میان سازمان های رادیویی دو کشور به امضا برسد که این موضوع به نوبه خود بسترهای خوبی برای گسترش روابط دو جانبه فراهم خواهد آورد.
سفیر کشورمان در بخارست همچنین گفت: صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران در خصوص همکاری فنی و تبادلات در حد امکان و ارائه خدمات آموزشی و علمی، مساعدت های قانونی فنی و حرفه ای به خبرنگاران جهت پوشش وقایع عمده خبری آمادگی دارد.