ناو گروه سی و هشتم نیروی دریایی ارتش پس از پایان ماموریت ۷۵ روزه خود در آبهای بین المللی صبح امروز در منطقه یکم نداجا (بندرعباس) با استقبال رسمی امیر سرلشگر عطاء الله صالحی، پهلو گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ناو گروه سی و هشتم نیروی دریایی ارتش پس از پایان ماموریت ۷۵ روزه خود در آبهای بین المللی صبح امروز در منطقه یکم نداجا (بندرعباس) با استقبال رسمی امیر سرلشگر عطاء الله صالحی، فرمانده کل ارتش پهلو گرفت.

امیر دریادار دوم بابک عبداللهی فرمانده ناوگروه سی و هشتم نیروی دریایی ارتش گفت: این ناوگروه در مدت ماموریت خود شناسایی ۱۴ مورد یگان شناور و پروازی نظامی، رهگیری ۲۸۲ فروند واحد شناور نظامی و غیرنظامی عبوری از خلیج عدن و مانیتورینگ راداری ۲۳۵ فروند کشتی تجاری و نفتکش در آبهای بین المللی را با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته رزمی و با دقت بالا انجام داده است.

وی با اشاره به هفت هزار و ۶۰۰ مایل دریایی طی شده توسط این ناوگروه، افزود: این ناوگروه که دارای بیش از ۳۰۰ نفر نیرو بود از ناوشکن رزمی جمهوری اسلامی «شهید نقدی» و ناوهای پشتیبانی بوشهر و لاوان تشکیل شده بود.

فرمانده ناوگروه سی و هشتم نیروی دریایی ارتش ادامه داد: حضور در دریاهای آزاد علاوه بر اینکه نشانه اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران است، این پیام را نیز دارد که برای برقراری امنیت نیازی به حضور نظامی کشورهای دیگر نیست.

دریادار عبداللهی اضافه کرد: فرماندهان و کارکنان ناو گروه سی و هشتم نداجا همچنین در مدت یاد شده از بندر دارالسلام تانزانیا و بنادر صلاله و مسقط پادشاهی عمان بازدید کرده و در طی ماموریت خود دو هزار و ۴۹۶ ساعت آموزش عملی به دانشجویان دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی (ره) نوشهر که همراه ناوگروه اعزام شده بودند؛ ارائه کردند.