معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی اعلام کرد: موضع آمریکا نسبت به برجام و تهدیدات این کشور مبنی بر توسل به زور علیه کره شمالی، بر امنیت بین المللی تاثیر منفی می گذارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه امروز چهارشنبه در کنفرانسی در مدرسه عالی مهندسی فیزیک در مسکو درباره توافق هسته ایِ ۱۴ جولای سال ۲۰۱۵ (۲۳ تیرماه ۱۳۹۴) موسوم به «برجام»،  کره شمالی  نیز پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای به اظهارنظر پرداخت.

معاون وزیر خارجه روسیه در سخنانی اعلام کرد: موضع آمریکا نسبت به برجام و تهدیدات این کشور مبنی بر توسل به زور علیه کره شمالی بر امنیت بین المللی تاثیر منفی می گذارد.

سرگئی ریابکوف در بخش دیگری از سخنان خود افزود: پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای یکی از اسناد بنیادی برای تامین امنیت جهانی است.

وی تصریح کرد: ما پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای را یکی از تکیه گاه های امنیت و ثبات در جهان می دانیم.

این مقام روسی در ادامه گفت که با عدم تصویب پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای از سوی تعدادی از کشور ها از جمله ۹ کشور دارای سلاح هسته ای یا امکانات برای تولید آن (مصر، (رژیم)صهیونیستی اسرائیل، هند، ایران، چین، کره شمالی، پاکستان و آمریکا)، این پیمان هنوز اعتبار نیافته است.

لازم به ذکر است، تا کنون ۱۸۳ کشور پیمان منع جامع آزمایش های هسته ای را امضا کرده و ۱۶۴ کشور آنرا به تصویب رسانده اند.