تبریز – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حوزه علمیه تبریز را مهد پرورش علما و فقهای تاثیرگذار اسلام عنوان کرد.

به گزارش پرس شیعه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم صبح امروز در هشتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز درحال برگزاری است، بیان کرد: خوش‌آمدگویی به بزرگوارانی که به شهر شهیدپرور تبریز آمده‌اند.

امام جمعه تبریز ضمن تقدیر از استاندار آذربایجان شرقی بخاطر مساعدت‌های‌ وی در برگزاری این اجلاسیه اعلام کرد:  هماهنگی‌های این اجلاسیه توسط آیت‌الله شبستری انجام شده بود ولی اجرای آن به دست ما شد.

وی همچنین با بیان اینکه حوزه علمیه تبریز مهد پرورش علما و فقهای بزرگ بوده است، اظهار کرد شیخ جواد تبریزی، شهیدی، آیت‌الله سبحانی، علامه طباطبایی، علامه امینی و مهد علامه امینی و طباطبایی بوده است.

وی در ادامه سخنان خود ابراز کرد: با عنایت بیش‌تر در این اجلاسیه که به مدت دوروز در تبریز در حال برگزاری است، امیدواریم همگان بتوانیم برکات ارزشمندی را از این همایش برای بهره برداری در ۳استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل داشته باشیم.

وی در پابان سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین امیدوارم بتوانیم همگان در راه تحقق بخشیدن به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با حوزه‌های علمیه قدم‌های مثبتی برداریم.